Polska pogrążona w smutku. Nie żyje znana polska piosenkarka i aktorka

Nie żyje Krystyna Konarska – piosenkarka oraz również aktorka. Artystka zasłynęła przede wszystkim za sprawą utworu –  „Zakochani są wśród nas” oraz „Przyjdzie po mnie ktoś”. Konarska zmarła w Niemczech. Od pewnego czasu chorowała. Informacja na temat jej śmierci została opublikowana na stronie internetowej prowadzonej przez jej fanów.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Utwory Krystyny Konarskiej nuciły miliony Polaków. Piosenkarka była znana między innymi z występów na festiwalu w Opolu. Wystąpiła także w filmie „Pingwin”. W momencie śmierci miała 80 lat.

Nie żyje Krystyna Konarska

Krystyna Konarska – polska piosenkarka nie żyje. Artystka była znana za sprawą takich przebojów jak:A jednak do paryBoję się twojej miłościCzy ktoś ci powiedziałDlaczego ty mnie nie kochaszDoliny w kwiatachJesienny panJest tyle różnych szczęśćJuż późnoKtoś innyMinęło wczorajNieproszona miłośćNie mówię nieNie bój się jesieniPiosenka z całusemPowracająca melodyjkaPrzyjdzie po mnie ktośSpalona ziemiaWakacje i miłośćTwoje imięZanim do mnie napiszesz i wielu innych. Mimo wszystko największą popularność przyniosła jej piosenka pt. „Zakochani są wśród nas”.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

W 1964 zagrała jedną z głównych ról w filmie Pingwin, a w 1965 wystąpiła w filmie „Święta wojna”, w którym zaśpiewała piosenkę. W 1967 wyjechała do Paryża, gdzie występowała w Olympii i ekskluzywnych klubach nocnych. Później zamieszkała w Niemczech.

O śmierci artystki poinformowała Ewa Szczepanik, która prowadziła oficjalny fanklub gwiazdy. Informacja została opublikowana na stronie internetowej fanklubu.

Dotarła do nas z Niemiec bardzo przykra wiadomość. Krystyna Konarska nie żyje. Trudno w to uwierzyć wielbicielom jej wyjątkowego talentu, dla których ta wspaniała artystka była kimś ważnym i bliskim, choć od dość dawna mieszkała poza Polską i nie udzielała się publicznie. Lśniła ciepłym blaskiem najpiękniejszej gwiazdy, dając nam swoimi niezapomnianymi piosenkami tak wiele radości i wzruszeń”czytamy na stronie.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budk

Informacja o śmierci Krystyny Konarskiej została potwierdzona także przez księdza Andrzeja Lutra za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Sprawdzałem, nie wierzyłem, ale informację tę potwierdza portal Film Polski, i prywatne źródło. Zmarła KRYSTYNA KONARSKA. Absolutna gwiazda lat sześćdziesiątych, tych fantastycznych lat i jednocześnie ponurych (był Marzec’68). Powiew świeżości, spontaniczność w muzyce, różnorodność. Konarska w drugiej połowie lat sześćdziesiątych wyjechała z kraju i już nie wróciła. Mieszkała w Paryżu, chyba w Kanadzie też, na pewno nagrywała tam piosenki, osiedliła się z powodów osobistych na Alasce, w końcu zamieszkała w Niemczech, i tam zmarła, w Rinteln, po długiej chorobie. Żyła 80 lat”napisał ksiądz Andrzej Luter.

Źródło: RMF FM 

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie