Starsza kobieta podeszła do Tuska. Zadała mu bardzo mocne pytanie (wideo)

Donald Tusk w Mińsku Mazowieckim spotkał się z kilkoma pytaniami, które postanowiła mu zadać starsza kobieta. Konfrontacja aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej została opublikowana przez TVP Info za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Donald Tusk na początku lipca poprzedniego roku postanowił na dobre wrócić do polskiej polityki. Były premier w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską, która przed jego powrotem borykała się z wieloma problemami.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Aktualnie jednym z celów byłego przewodniczącego Rady Europejskiej jest przede wszystkim odbicie władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości, które stoi na czele rządu Zjednoczonej Prawicy. Na ten moment w ostatnich sondażach Koalicja Obywatelska jest za Prawem i Sprawiedliwością, które mimo wszystko przeżywa niemały kryzys w ostatnim czasie.

Polecamy także: Takich słów w TVN mogli się nie spodziewać. Dlatego ludzie głosują na PiS? (wideo)

Z kolei do sieci trafiło nagranie, na którym zarejestrowano rozmowę między Donaldem Tuskiem, a starszą kobietą, do którego doszło w Mińsku Mazowieckim.

Donald Tusk w Mińsku Mazowieckim i rozmowa ze starszą kobietą

Donald Tusk pojawił się w Mińsku Mazowieckim. To właśnie tam spotkał się z kilkoma pytaniami, które postanowiła mu zadać starsza kobieta. Rozmowa aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej została opublikowana przez TVP Info za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Dlaczego pan nic nie robi? Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom? Dlaczego pan sprzyja? Ja mam 84 lata, ja przeżyłam wojnę i powstanie. Jestem warszawianką, moim bracia zginęli w powstaniu warszawskim. Dlaczego pan w ten sposób, że pan narodowi polskiemu nie sprzyja, tylko pan sprzyja temu silniejszemu? Niemcy są silniejsze, Rosja jest silniejsza, a pan powinien wszystko robić, żeby walczyć, jeśli jest pan Polakiem. Bo może pan nie jest Polakiem? I pan wie o co chodzi, ja mówiępowiedziała kobieta.

Ja mam wielki szacunek dla pani, dla pani życia i dla pani doświadczenia. I bardzo pani współczuję jednej kwestii, że dała pani sobie tak namotać w głowie – będę delikatny – takiej fałszywej propagandzieodparł Tusk.

Polecamy również: Nowy sondaż. Zaskakujące wyniki PiS i Konfederacji

Widzę, że ma pani temperament polityczny. Życzę pani krytycznego myślenia i odwagi myśleniapowiedział szef PO.

A ja życzę panu, żeby pan podchodził uczciwie do Polaków, do tych takich jak ja. Nie do tych bossów, do tych kapitalistów, bo tak walczyliśmy o kapitalizm, a teraz chyba o ludzi pracy musimy walczyć, proszę pana. Niech pan pomyśli trochę też o ludziachpowiedziała 84-latka.

 

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)