Najnowszy sondaż. Zmiana poparcia Koalicji Obywatelskiej

Nowy sondaż wyborczy – jaki wynik odnotował PiS, KO, Polska 2050, Konfederacja, Lewica i inne ugrupowania?

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu ze sporą przewagą jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Druga jest Koalicja Obywatelska, która w dalszym ciągu ma sporą stratę do formacji rządzącej i jednocześnie minimalnie zalicza spadek poparcia. Podium już tradycyjnie zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Formacja byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN zalicza minimalny wzrost notowania.

Polecamy także: Kłopoty Tomasza Lisa. Znany dziennikarz Polsatu stanowczo zareagował

Z kolei poza podium, lecz powyżej progu wyborczego znalazła się Konfederacja (Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna) oraz również Lewica. Natomiast poniżej progu wyborczego znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska, Kukiz’15 oraz także Porozumienie Jarosława Gowina, co oznacza, że w razie powtórzenia takiego wyniku w wyborach wspomniane ugrupowania nie miałyby już swoich reprezentantów w Sejmie.

Polecamy również: Kurzajewski wbił szpilkę TVN? Te słowa padły na wizji (wideo)

Sezon polityczny w Polsce trwa w najlepsze. W poprzednim miesiącu sporo mówiono przede wszystkim na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Dużego rozgłosu również w kręgach politycznych nabrała wypowiedź aktorki Barbary Kurdej-Szatan, która za pośrednictwem mediów społecznościowych w mocno kontrowersyjny sposób odniosła się do polskiej Straży Granicznej. Z kolei w tym miesiącu uwaga mediów jest zwrócona przede wszystkim na zamieszanie wokół Łukasza Mejzy.

Nowy sondaż wyborczy – jaki wynik odnotował PiS, KO, Polska 2050, Konfederacja, Lewica i inne ugrupowania?

Z sondażu Social Changes wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z PiS na czele. Formacja rządząca zdobyła 38 proc. Oznacza to, że poparcie dla ZP nie uległo zmianie. Dalej jest Koalicja Obywatelska z 24 proc. Jest to spadek dla KO o 1 pkt. proc. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 13 proc., co w tym przypadku oznacza wzrost o 1 punkt procentowy.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Poza podium znalazła się Konfederacja z 9 proc., co oznacza spadek o 1 pkt. proc. Taki sam wynik uzyskała Lewica – 9 proc. – bez zmian. Poniżej progu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska – 2 proc. – bez zmian. Kukiz’15 uzyskało 2 proc. – wzrost o 1 pkt. proc. 1 punkt zyskało Porozumienie, na które wskazało 2 proc. badanych. 1 proc. badanych odpowiedziało „inne ugrupowanie”.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)