Awantura w Sejmie. Wicemarszałek mocno do Nitrasa: „Zejdź Pan!” [WIDEO]

Awantura w Sejmie. W trakcie obrad Sejmu doszło do słownej utarczki między posłem Platformy Obywatelskiej – Sławomirem Nitrasem a wicemarszałek Małgorzatą Gosiewską. Czym była spowodowana wymiana zdań między politykami przeciwnych sobie frakcji politycznych?

Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

Dwa dni temu w polskim Sejmie zostały przedstawione wiadomości dotyczące bezpieczeństwa energetycznego Polski. W pierwszej kolejności głos zabrali: Jacek Sasin – minister aktywów państwowych oraz minister klimatu Anna Moskwa.

W następnej kolejności do głosu doszli także obecni na sali posłowie. Wśród nich znalazł się między innymi Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Polityk opozycji w swoim przemówieniu zwracał się przede wszystkim do ministra aktywów państwowych – Jacka Sasina. Parlamentarzysta w swoim przemówieniu skupił się na wzroście cen gazu i spraw dotyczących właśnie tego surowca.

Jednak w pewnym momencie do wystąpienia polityka włączyła się także wicemarszałek Małgorzata Gosiewska, która w pewnym momencie zwróciła uwagę politykowi — Proszę nie grozić paluchem, tylko się uspokoić.

Palucha to macie wyodpowiedział Nitras i mówił dalej.

Awantura w Sejmie

W trakcie swojego wystąpienia Sławomir Nitras wspomniał jeszcze o wizycie prezydenta Warszawa w Stanach Zjednoczonych.

Polecamy również: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

Teraz ja mówię, a wy będziecie słuchać. Dziś Trzaskowski jest w USA, żeby wciągnąć Amerykanów i ONZ w pomoc uchodźcom. Jeżeli mamy amerykański sojusz, to chciałbym pana Sasina i Kaczyńskiego zapytać: ile załatwiliście amerykańskiego gazu taniej? Czy w ogóle ktoś z was na kolanach się pytał Amerykanów o gaz? Nie, wy potraficie tylko krzyczeć, że UE jest złastwierdził.

Pod koniec do polityka PO zwróciła się wicemarszałek.

Panie Nitras kończ pan, czas minął. Proszę nie wrzeszczeć, czas minąłmówiła Małgorzata Gosiewska.

Polecamy również: Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

Zejdę, jak czas się skończy. Czemu pani krzyczy? — odpowiadał Nitras.