Najnowszy sondaż wyborczy. Spora przewaga PiS nad KO

Najnowszy sondaż wyborczy autorstwa Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że wciąż na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Polecamy także: Prezydent przekazał bardzo smutną wiadomość. „Niech spoczywa w Pokoju”

Autorzy sondażu podkreślają, że wynik formacji rządzącej jest dobry, lecz wciąż nie taki, aby dawać możliwość samodzielnych rządów.

Tuż za Zjednoczoną Prawicą jest Koalicja Obywatelska, która ma dość sporą stratę do ZP. Podium tradycyjnie zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która sporo traci do dwóch pierwszych ugrupowań uwzględnionych w sondażu.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Próg wyborczy w sondażu Social Changes przekraczają jeszcze Konfederacja – która znalazła się blisko wspomnianej Polski 2050 oraz jeszcze Lewica z Polskim Stronnictwem Ludowym. Jak dokładnie wyglądają wyniki najnowszego sondażu?

Sondaż wyborczy Social Changes – wyniki

Na pierwszym miejscu w sondażu Social Changes jest Zjednoczona Prawica. Koalicja rządząca, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość uzyskała tym razem 37 proc. poparcia uczestników badania.

Autorzy w tym przypadku podkreślają, że jest to bardzo dobry wynik, lecz nie jest on wystarczający do tego, aby marzyć o samodzielnych rządach.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

Druga jest Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele. Największa frakcja opozycyjna w tym badaniu odnotowała wynik wynoszący 25 proc., co w zestawieniu z wynikiem Zjednoczonej Prawicy w dalszym ciągu oznacza dość sporą stratę do formacji rządzącej.

Tuż za Zjednoczoną Prawicą i Koalicją Obywatelską znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w tym badaniu otrzymała 11 proc. poparcia. Z kolei tuż za nią uplasowała się Konfederacja z 10 proc.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Próg wyborczy przekroczyła jeszcze Lewica z 8 proc. i także Polskie Stronnictwo Ludowe, które odnotowało 5 proc. Poniżej progu wyborczego znalazła się formacja Kukiz’15 z 2 proc. i Porozumienie Jarosława Gowina z 1 proc. Deklarowana frekwencja wynosi 59 proc.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)