Najnowszy sondaż wyborczy. Opozycja może być zaskoczona wynikami

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Jego wyniki szczególnie z zaskoczeniem mogą zostać odebrane przez opozycję. Kto jest na prowadzeniu i jaka jest różnica w poparciu między uwzględnionymi ugrupowaniami politycznymi?
Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji
W ostatnim czasie jednym z głównych tematów w mediach są sondaże wyborcze. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Już za niewiele ponad rok odbędą się wybory parlamentarne. Przyniosą one jedną z najbardziej istotnych odpowiedzi, na które czekają nie tylko partię polityczne, lecz także Polacy.
Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko
Tą odpowiedzią jest wskazanie ugrupowania, któremu zostanie powierzony obowiązek stworzenia nowego rządu. Czy będzie to trzeci raz z rzędu Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi koalicjantami? A może prym PiS zostanie przerwany przez opozycję?

Na ten moment w zdecydowanej większości sondaży na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.
Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka
Jednak z wielu badań opinii publicznej wynika, że prawdopodobnie aktualna ekipa rządząca może mieć problem w kwestii uzyskania sejmowej większości. Między innymi z tego względu z coraz większą uwagą są śledzone i analizowane kolejne pojawiające się sondaże.

Nowy sondaż wyborczy Social Changes

Z nowego sondażu pracowni Social Changes wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Formacja rządząca otrzymała w tym badaniu 38 proc. Jest to o 1 pp. więcej niż w poprzednim badaniu. Druga jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 27 proc. Dla największego ugrupowania opozycyjnego oznacza to spadek o 3 pp.
Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)
Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni – 10 proc. Jest to wynik bez zmian dla partii byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN. Poza podium znalazła się Konfederacja z rezultatem – 9 proc. Dla tego ugrupowania oznacza to wzrost o 1 pp. Dalej jest Lewica z 8 proc. – wzrost o 1 pp.

Poza Sejmem znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe – 3 proc. – o 1 pp. mniej. Kukiz’15 bez zmian – 2 proc. Porozumienie – 1 proc.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)