Kłopoty sędziego Tuleyi? Jest nowa decyzja w jego sprawie

Sędzia Igor Tuleya nie będzie mógł wrócić do pełnienia przez siebie obowiązków związanych z pracą na stanowisku sędziego? Prawnik w roli sędziego nie występuje od listopada 2020 roku.
Polecamy także: Najnowszy sondaż wyborczy. Opozycja może być zaskoczona wynikamiW tej sytuacji Tuleya działa w kierunku, aby przywrócić mu możliwość orzekania. Dziś w jego sprawie zapadła kolejna decyzja.Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostęDziś media poinformowały, że pismo pochodzące od prezes warszawskiego Sądu Okręgowego przywracające sędziego Igora Tuleye do pracy zostało jednak uchylone przez jej przełożonego, którym jest prezes Sądu Apelacyjnego Piotr Schab.

W związku z tym Igor Tuleya nie będzie mógł w dalszym ciągu wykonywać swoich obowiązków w roli sędziego, a co za tym idzie – dalej będzie nad nim ciążyć zawieszenie w obowiązkach.Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)


O tej sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało „Stowarzyszenie Sędziów Polskich – Iustitia” . W jednej z pierwszych publikacji w tej sprawie wspomniane stowarzyszenie napisało:

Niezłomny sędzia Igor Tuleya po otrzymaniu informacji o przywróceniu go do orzekania stawił się w Sądzie Okręgowym w Warszawieczytamy w publikacji stowarzyszenia.

Z kolei już w kolejnej publikacji poinformowano o uchyleniu decyzji dotyczącej przywrócenia Igora Tuleye do orzekania.Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było


Powołany przez @ZiobroPL Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie i jednocześnie Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych @SchabPiotr uchylił decyzję Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie o przywróceniu sędziego Igora Tuleyi do pracynapisano na koncie na Twitterze.

Komentarz Igora Tuley

Cóż, ja mogę państwa tylko przeprosić, że ta sytuacja zaczyna przypominać serial brazylijski, ale takie jest po prostu życiepowiedział do zebranych przed sądem sędzia Igor Tuleya.Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję


Trzeba robić swoje. Tej energii nam nie zabraknie dzięki wsparciu obywateli, prawników. Praworządność musi zwyciężyćstwierdził sędzia będący w zawieszeniu.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)