Najnowszy sondaż wyborczy. Kaczyński ma zdecydowanie powody do zadowolenia

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że na prowadzeniu umacnia się Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Polecamy również: Szokujący incydent z udziałem Lewandowskiego w Barcelonie. Niewyobrażalna sytuacja

Obóz polityczny Jarosława Kaczyńskiego zyskał poparcie w przeciwieństwie do Koalicji Obywatelskiej, którą kieruje Platforma Obywatelska. Jak wyglądają kolejne miejsca?

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Sondaż wyborczy Social Changes raczej nie powinien zostać pozytywnie odebrany w kręgach Polski 2050 Szymona Hołowni. Formacja polityczna byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN została wyprzedzona przez Lewicę oraz Konfederatów.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Warto przy tym przypomnieć, że PL2050 jeszcze do niedawna potrafiło się uplasować na drugim miejscu w sondażach za Zjednoczoną Prawicą. Teraz taka sytuacja jest raczej trudna do wyobrażenia.

W badaniu Lewica i Konfederacja uzyskały taki sam wynik i z tego względu oba ugrupowania uplasowały się na najniższym miejscu na podium.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Progu wyborczego nie przekracza Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz’15 oraz Porozumienie Jarosława Gowina. Poniżej przedstawiamy dokładne wyniki badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.

Sondaż wyborczy Social Changes

Na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele z wynikiem – 39 proc., co oznacza wzrost o 2 pp. Dalej jest Koalicja Obywatelska – 28 proc. i spadek o 3 pp. Kolejne miejsce przypadło dla Lewicy i Konfederacji – 9 proc. Również oba wspomniane ugrupowania odnotowały wzrosty wynoszące 1 pp. Na kolejnym miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 8 proc. – o 1 pp. więcej niż poprzednio.

Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

Kolejne ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego. Są nimi: Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 4 proc. – spadek o 1 pp. Kukiz’15 – 1 proc. i spadek o 1 pp. Porozumienie Jarosława Gowina – 0 proc.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)