Najnowszy sondaż. Dobre wieści dla dwóch partii

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że wciąż na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Polecamy również: Tomaszewski mocno o Michniewiczu. Zwrócił uwagę na jedną poważną sprawę (wideo)

Mimo wszystko formacja rządząca odnotowała w tym badaniu spadek poparcia. Dalej jest Koalicja Obywatelska, która traci do PiS coraz mniej. Ostatnie miejsce na podium przypadło dla Polski 2050 oraz także Konfederacji. Powyżej progu wyborczego znalazły się jeszcze dwa ugrupowania polityczne.

Mowa tu dokładnie o Lewicy, która utrzymała swój ostatni wynik w stosunku do poprzedniego badania. Dobre wieści płyną dla Polskiego Stronnictwa Ludowego i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Z badania Social Changes wynika bowiem, że Ludowcy tym razem odnotowali wzrost, który dał im wynik dający możliwość wejścia do Sejmu.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Tyle szczęścia co PSL nie miały już Kukiz’15 oraz także Porozumienie Jarosława Gowina. Oba wspomniane ugrupowania znalazły się poniżej progu wyborczego. Jak wyglądają dokładne wyniki sondażu?

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce

Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się w 2023 roku. Z tego powodu można już teraz odczuć zwiększone zainteresowanie wynikami sondażów.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Z najnowszego badania pracowni Social Changes wynika, że na pierwszym miejscu pozostaje Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Formacja Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 33 proc. poparcia, co oznacza spadek o 2 pkt. proc.

Dalej na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. Formacja, na której czele stoi Platforma Obywatelska uzyskała 28 proc. (bez zmian). Oznacza to zmniejszenie straty do Zjednoczonej Prawicy z powodu spadku jej poparcia o 2 pkt proc.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Z kolei ciekawa sytuacja jest na ostatnim miejscu na podium. Uplasowały się na nim Polska 2050 Szymona Hołowni oraz także Konfederacja. Oba ugrupowania w tym badaniu uzyskały po 11 proc. poparcia, gdzie dla partii Szymona Hołowni oznacza to brak zmiany poparcia, a z kolei dla Konfederacji jest to wzrost o 1 pkt. proc.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica z 8 proc. (brak zmiany poparcia) oraz także Polskie Stronnictwo Ludowe z 5 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.). Poniżej progu wyborczego znalazły się Kukiz’15 z 2 proc. (bez zmian) i Porozumienie Jarosława Gowina z 1 proc. (bez zmian).

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Z pewnością wyniki badania są szczególnie dobre dla dwóch ugrupowań. Można mieć tu na myśli Konfederatów, którzy zrównali się z Polską 2050 oraz także Polskie Stronnictwo Ludowe, które przekroczyło tym razem próg wyborczy. Wyniki są także obiecujące dla KO, którego poparcie nie uległo zmianie, lecz z powodu spadku notowania PiS, może cieszyć się ze zmniejszenia dystansu do formacji rządzącej.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)