Zaskakujące słowa Gowina. Chodzi o Tuska

Jarosław Gowin w programie „Express Biedrzyckiej” wypowiedział się między innymi na temat możliwości jego współpracy z Donaldem Tuskiem, który w lipcu poprzedniego roku postanowił wrócić do krajowej polityki i objąć stery nad Platformą Obywatelską.

Polecamy również: Tomaszewski mocno o Michniewiczu. Zwrócił uwagę na jedną poważną sprawę (wideo)

Jarosław Gowin w ubiegłoroczne wakacje przestał być członkiem rządu Zjednoczonej Prawicy wraz ze swoim ugrupowaniem politycznym. Akrualnie Porozumienie posiada sześciu posłów oraz jednego senatora.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Zdecydowanie nie są to zbyt duże siły polityczne, choć patrząc na kazus Pawła Kukiza można powiedzieć, że również zdarzają się sytuację, w których niezbyt wielka ilość posłów może być wartością, która może wywierać wpływ na decyzję rządzących.

Mimo wszystko dla Jarosława Gowina zdecydowanie nie ma już drogi powrotu do szeregów Zjednoczonej Prawicy. Polityk pod koniec kariery w aktualnym rządzie szczególnie podpadł PiS za sprawą negatywnych opinii na temat nowego ładu.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

W tej sytuacji co pewien czas padają możliwe scenariusze dalszej kariery politycznej Jarosława Gowina oraz jego Porozumienia. W tym aspekcie często pada wątek ewentualnej współpracy z opozycją. Czy Gowin jest także za zainteresowany opcją współpracy z Donaldem Tuskiem?

Jarosław Gowin w programie „Express Biedrzyckiej” o możliwości współpracy z Donaldem Tuskiem

Jarosław Gowin w programie „Express Biedrzyckiej” w rozmowie z Kamilą Biedrzycką wypowiedział się między innymi na temat możliwości współpracy z aktualnym liderem Platformy Obywatelskiej – Donaldem Tuskiem. Gowin odpowiadając na to pytanie przyznał, że nie wyklucza takiej współpracy z byłym premierem w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Nie wykluczam tej współpracy, uważam że w ramach opozycji powinniśmy szukać tego co nas łączy, a nie tego co dzielipowiedział Jarosław Gowin w rozmowie z Kamilą Biedrzycką dla „Super Expressu” zapytany, czy wyklucza jakąkolwiek współpracę dziś i w najbliższych miesiącach z liderem PO.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Nie zmienia to faktu, że pomysł Donalda Tuska, by stworzyć jedną, wspólną listę opozycji uważam za po pierwsze mało prawdopodobny. Zresztą pani redaktor ocenia to w taki sam sposób. Po drugie uważam, że to byłoby nieskutecznepodkreślił Jarosław Gowin.

Źródło: Twitter, Tysol

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)