Kłeczek bezlitosny dla posła PSL w TVP. „Może Pan sobie w Google sprawdzić” (wideo)

Miłosz Kłeczek – dziennikarz Telewizji Polskiej starł się słownie w programie „Forum” na antenie TVP Info z posłem z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego – Dariuszem Klimczakiem. Jednym z tematów poruszonym w trakcie programu była kwestia dotycząca sytuacji na granicy Polski i Białorusi.

Polecamy także: Nowy sondaż wyborczy. Złe wieści dla Donalda Tuska

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest w ostatnim czasie jednym z głównych tematów poruszanych w mediach oraz także w opinii publicznej. Na ten temat głos zabrał między innymi szef rządu Mateusz Morawiecki. Premier za pośrednictwem mediów społecznościowych podkreślił, że Polska musi chronić swojej granicy i dbać o suwerenność terytorium. Szef rządu jednocześnie wyraził współczucie dla uchodźców, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Polityk dodał także, że oni wykorzystywani przez białoruski reżim Łukaszenki.

Miłosz Kłeczek kontra poseł PSL w TVP Info

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest w ostatnich dniach obiektem uwagi i dyskusji w wielu krajowych mediach. Tak jak już o tym wcześniej pisaliśmy – na temat sytuacji na granicy za pośrednictwem mediów społecznościowych wypowiedział się szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki. Premier podkreślił przede wszystkim, że Polska musi bronić swoich granic i ich suwerenności. Wyraził również współczucie dla sytuacji uchodźców, lecz dodał także, że są oni wykorzystywani przez reżim rządzący na Białorusi.

Polecamy także: Ogórek zakpiła z Kingi Rusin na antenie TVP: “A nie… to mi się śniło” (wideo)

 „Polska musi chronić swoją granicę i dbać o suwerenność naszego terytorium. I to właśnie robi polski rząd. Bardzo szczerze współczuję uchodźcom, którzy znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji, ale należy wyraźnie zaznaczyć, że są oni politycznym instrumentem i narzędziem w ręku białoruskiego reżimu Łukaszenki” – podkreślił premier.

Musimy wypracować nowe procedury w skali całej Unii Europejskiej, bo metody, które były wcześniej stosowane były błędne i prowadziły donikąd. Jesteśmy gotowi na wpuszczenie kolejnych osób, jednak bardzo ważną kwestią jest ich właściwa identyfikacja” – dodał.

Na ten temat w rozmowie z PAP wypowiedział się także rzecznik Komisji Europejskiej – Peter Stano.

Polecamy także: Problemy Antoniego Macierewicza. TVN pozywa polityka do sądu

Instrumentalne traktowanie migrantów do celów politycznych, które obserwujemy w ostatnich tygodniach ze strony władz Białorusi, pokazuje, że reżim Łukaszenki nie zna granic w wykorzystywaniu cierpienia tych osóbpowiedział PAP rzecznik Komisji Europejskiej Peter Stano.

Sprawa sytuacji na granicy Polski z Białorusią została także poruszona w programie Forum na antenie TVP Info. W pewnym momencie programu między prowadzącym Miłoszem Kłeczkiem a posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego wywiązała się wymiana zdań o czas w jakim uchodźcy z Afganistanu mogliby przybyć do bram Europy. Nagranie z fragmentem programu z tej sytuacji poniżej:

Polecamy także: 

Awantura także w TVP. Zaskakujące zachowanie Sawickiego z PSL (wideo)

Widzowie także TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje dziennikarka Telewizji Polskiej

Lech Wałęsa trafił do szpitala. „To poważna sprawa”

Macierewicz także nie wytrzymał. Mocne słowa posła PiS o TVN (wideo)