Anglicy oskarżają Kamila Glika o rasizm. Bezlitosna odpowiedź Bońka

Mecz Polska Anglia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata to już historia, która niestety nie tylko pod względem sportowym zapadnie w pamięci kibiców. Chodzi przede wszystkim o oskarżenia i wydarzenia, które dotyczącą polskiego obrońcy, którym jest Kamil Glik. Nasz stoper w trakcie przerwy spotkania otrzymał po żółtej kartce wraz z zawodnikiem Manchesteru United – Harrym Maguirem. Dlaczego doszło do tej sytuacji? Głos w tej sprawie zabrał między innymi były szef PZPN – Zbigniew Boniek.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Polska kadra piłkarska po nieudanych mistrzostwach Europy powróciła na boisko. W pierwszym spotkaniu z Albanią podopieczni Paulo Sousy pokonali u siebie zespół Albańczyków aż 4-1. Mimo wszystko po meczu pod adresem polskiej kadry padło wiele zarzutów, które dotyczyły stylu, który był zdaniem wielu przeciwieństwem ostatecznego wyniku. Następnie Polacy podejmowali na wyjeździe najsłabszego z rywali, a więc reprezentantów San Marino. Mecz zakończył się wynikiem 1-7 dla Biało-Czerwonych, lecz w tym przypadku najbardziej zwracano uwagę na fakt utraty bramki z drużyną, która strzela je bardzo rzadko.

Polecamy również: Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Niepokojący wpis piosenkarki

Z kolei w ostatnią środę na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski podejmowała Anglików. Polacy za styl zebrali bardzo wysokie oceny od ekspertów. Mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów, lecz nie zabrakło także kontrowersyjnych wydarzeń.

Mecz Polska Anglia: Zbigniew Boniek zabrał głos

Spotkanie Polska Anglia jest już historią, lecz trzeba przyznać, że jego przebieg był bardzo emocjonujący pod wieloma względami. Mimo, że gwizdek kończący spotkanie zabrzmiał niespełna dwie doby temu, to w dalszym ciągu wydarzenia z murawy są na gorąco komentowane.

W tym kontekście chodzi przede wszystkim o Kamila Glika, pod którego adresem zostały skierowane poważne oskarżenia dotyczące rasizmu. Nasz stoper w trakcie przerwy spotkania otrzymał po żółtej kartce wraz z zawodnikiem Manchesteru United – Harrym Maguirem. Powodem miało być wcześniejsze spięcie z Kyle’a Walkerem. Teraz pod adresem Glika padają oskarżenia o rasizm.

Polecamy także: Mocny apel Kukiza do Tuska. Muzyk powiedział to wprost (wideo)

Kamil Glik miał dopuścić się rasistowskiego zachowania podczas starcia po zakończeniu pierwszej połowy meczu z obrońcą Manchesteru City Kylem Walkerem. Zachowanie Polaka zdenerwowało Harry’ego Maguire’a” – poinformował portal RMF FM.

Polski stoper stanowczo zaprzecza, jakoby miał wykonywać jakiekolwiek rasistowskie gesty – Było jakieś starcie, później chciałem uścisnąć rękę Walkera, ale on jej nie przyjął. Mieliśmy zwykłą utarczkę słowną – nic więcej się tam nie wydarzyło – stwierdził Kamil Glik cytowany przez angielski dziennik „The Mirror” i portal Onet.

Do sytuacji odniósł się Zbigniew Boniek

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Jako wiceprezydent UEFA, honorowy prezes PZPN i były wielokrotny reprezentant Polski, podkreślam po raz kolejny, że nasi piłkarze na boisku traktują swoich rywali zawsze w duchu fair play, tolerancji i solidarności. Oczywiście, podczas meczu nie brakuje gorących spięć i starć, ale sugerowanie przez stronę angielską rasistowskich zachowań wicekapitana reprezentacji Polski, Kamila Glika, są doprawdy niedorzeczneoświadczył Boniek.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Glik przez wiele lat międzynarodowej kariery spędzonej na stadionach m.in. Hiszpanii, Francji czy Włoch imponował nie tylko twardą, ostrą grą, ale i mężnym charakterem oraz poszanowaniem koloru skóry i przekonań swych rywali. Przedstawicielom kadry naszych ostatnich rywali zalecałbym przeanalizowanie zachowania swego obrońcy Kyle’a Walkera, który na pojednawczy gest Kamila Glika (podanie ręki) zachował się niegrzecznie. Piękny, emocjonujący mecz, nawet nie zakończony korzystnym rezultatem dla jednej z ekip, nie powinien mieć takiego epilogu, w którym zarzuca się nieprawdziwe i skandaliczne zachowania przedstawicielom reprezentacji Polskiczytamy w oświadczeniu.

 

Źródło: Łączy nas Piłka, Onet, RMF FM

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor