Mocny apel Kukiza do Tuska. Muzyk powiedział to wprost (wideo)

Paweł Kukiz był gościem redaktora Roberta Mazurka w radiu RMF FM. W trakcie programu padł wątek dotyczący spraw światopoglądowych. W tym kontekście lider Kukiz’15 miał na myśli wypowiedź lidera Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska, która padła w trakcie Campus Polska na temat związków partnerskich. Były kandydat na urząd prezydenta zaproponował, że może wraz z opozycją rozpisać referendum w tej sprawie. Wspomniał także o nauczaniu religii w szkołach.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Muzyk zwrócił się bezpośrednio do Tuska i wypomniał mu dawne sprawy.

Paweł Kukiz w RMF FM z apelem do Donalda Tuska

Paweł Kukiz w ostatnich tygodniach musiał się mierzyć z olbrzymią falą bardzo krytycznych, a czasem również hejterskich komentarzy na swój temat. Ma to związek z sytuacją z polskiego Sejmu z 11 sierpnia. Wówczas to Sejm obradował nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem “lex TVN”. Tego dnia nie zabrakło kontrowersyjnych wydarzeń.

Polecamy również: Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Niepokojący wpis piosenkarki

Na początku posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę. Za nowelą głosowali także posłowie Kukiz’15 – Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk. Po tych wydarzeniach na Pawła Kukiza i jego polityków spłynęła spora fala bardzo krytycznych komentarzy.

Paweł Kukiz w ostatnim czasie udzielił dwóch głośnych rozmów. Do pierwszej z nich doszło w Polsacie w programie “Gość Wydarzeń”, gdzie lider formacji Kukiz’15 rozmawiał z Bogdanem Romanowskim. Drugiej rozmowy muzyk udzielił w radiu RMF FM, gdzie rozmawiał z redaktorem Robertem Mazurkiem. To w tej ostatniej rozmowie odniósł się do kwestii referendum i zwrócił się do Donalda Tuska.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Lider Kukiz’15 o referendum

Zróbmy referendum w sprawach takich, które ciągle przykrywają sprawy podatków, sprawy inne, to jest bardzo ważnemówił Kukiz.

To jest Pańska propozycja? – pytał Mazurek.

Oczywiście, możemy rozpisać, Panie Tusk, to do Pana apeluję w tej chwili. Skoro pierwszą rzeczą, która chcę Pan zrobić to związki partnerskie, to najpierw zróbmy referendum. Gwarantuje Panu, że zagłosujemy za tym referendum i po tym po skonsultowaniu się z obywatelami napiszę się odpowiednią ustawęmówił Paweł Kukiz.

I proszę nie ściemniać i nie mówić, co pan zrobi, bo pan już w 2005 roku miał wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze (..). Więc albo działacie dla dobra Polski, albo działacie po to, aby mulić w państwiewskazał Paweł Kukiz.

Apel Pawła Kukiza pada od minuty 4:23:

Źródło: RMF FM, YouTube, NaTemat

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź