Morawiecki bezlitosny dla Tuska. „Gdzie pan był wtedy panie Donaldzie?” (wideo)

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do szefa Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska – wypowiedź szefa polskiego rządu dotyczyła budowy gazociągu Nord Stream 2, który jest bardzo negatywnie odbierany przez władze Polski. Co dokładnie przed kamerami powiedział szef polskiego rządu do byłego przewodniczącego Rady Europejskiej?

Polecamy także: Emocjonalne słowa Kurdej-Szatan. Aktorka uderza w Straż Graniczną i rząd PiS

W ostatnim czasie między rządem Zjednoczonej Prawicy a opozycją dochodzi do częstych wymian zdań i konfrontacji. W ostatnim czasie szczególnie głośno jest przede wszystkim na temat Donalda Tuska w mediach społecznościowych. Były przewodniczący Rady Europejskiej niedawno na Twitterze opublikował nagranie, na którym postanowił przytoczyć część korespondencji z groźbami, które otrzymał. W dodatku lider Platformy Obywatelskiej zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego obwiniając go o taki stan rzeczy.

Z kolei do sieci trafiło nagranie, na którym to szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki postanowił zadać pytanie Donaldowi Tuskowi na temat Nord Stream 2.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

Budowa Nord Stream 2jest postrzegana jako przedsięwzięcie polityczne, mające na celu ominięcie Polski i krajów bałtyckich jako państw tranzytowych. Z tego powodu Polska i kraje bałtyckie obawiają się możliwości używania dostaw gazu jako instrumentu wywierania nacisku politycznego lub ekonomicznego przez Rosję. Podnosi się między innymi także kwestię uzależnienia Europy Zachodniej od jednego źródła gazu.

Premier Mateusz Morawiecki do Donalda Tuska ws. Nord Stream 2

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do szefa Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska – wypowiedź szefa polskiego rządu dotyczyła budowy gazociągu Nord Stream 2, który jest bardzo negatywnie odbierany przez władze Polski.

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Przestrzegaliśmy przed Nord Stream 2, czyli gazociągiem, który łączy Rosję i Niemcy. Krzyczeliśmy głośno, że jest to element potencjalnego szantażu gazowego. Dziś niestety stało się to faktem. Dzisiaj niestety widzimy, że ta gwałtowna zwyżka cen i ten kurek gazu zakręcony przez Rosję jest elwmentem polityki gospodarczej Rosji, niestety przy współudziale niektórych państw zachodnich. Niestety przy współudziale Niemiec i głównej partii rządzącej, która była tam była, jest częścią Europejskiej Partii Ludowejmówił Mateusz Morawiecki.

Chciałbym z tego miejsca zapytać, gdzie był Donald Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej? Wtedy, kiedy jako również członek Europejskiej Partii Ludowej razem z Panią Merkel i innymi politykami niemieckimi nie był w stanie zrobić nic, żeby zatrzymać budowę gazociągu północnego czego konsekwencje dzisiaj ponosimy w postaci gwałtownej zwyżki cen gazu, przekładającej się na inflacjęmówił szef rządu.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

To pytanie musi wybrzmieć, gdzie Pan był, Panie Donaldzie? Dlaczego nie doprowadził Pan ze swoimi sojusznikami niemieckim z CDU do zablokowania tego szkodliwego, bardzo niebezpiecznego projektu dla całej Unii Europejskiej i w tym także dla Polski, projektu niebezpiecznego z punktu widzenia bezpieczeństwa wschodniej flanki Unii Europejskiej, wschodniej flanki NATOpowiedział na nagraniu Mateusz Morawiecki.

Źródło: Twitter, Wikipedia

Polecamy także przeczytać: 

Szokujący wpis także Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści także dla trzech partii

Polska pogrążona także w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Olejnik także zakpiła z Kaczyńskiego. Ogórek mocno jej odpowiedziała

Kłeczek również bezlitosny dla Kropiwnickiego w TVP. „Pan poseł taki nadpobudliwy” (wideo)