Lempart skomentowała weto Dudy ws. „Lex TVN”. Pokazała kontrowersyjne zdjęcie (foto)

Marta Lempart za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się do weta prezydenta w związku z „lex TVN”, a więc nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, na której temat w ostatnim czasie ponownie zrobiło się bardzo głośno. Aktywistka i jedna z liderek Strajku Kobiet zrobiła to w dobrze znanym dla siebie stylu.

Polecamy także: Czarnek skomentował weto prezydenta. Powiedział to wprost o decyzji Dudy

Wczoraj media obiegła informacja o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez dużą część mediów została okrzyknięta mianem „lex TVN”. Niespodziewanie temat zmian ponownie powrócił jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Sejm odrzucił senackie weto w tej sprawie, a ustawa trafiła na biurko prezydenta.

Polecamy także: Tomaszewski prosto z mostu. Mocne słowa na temat Paulo Sousy

W tej sytuacji głowa państwa miała do wyboru trzy drogi. Pierwsza z nich do podpisanie ustawy, druga to skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego, a trzecie do skorzystanie z przysługującego prawa weta. Ostatecznie prezydent zdecydował się na trzecią z wymienionych opcji. Warto dodać, że to na takie rozwiązanie liczyła przede wszystkim opozycja, która zdecydowanie nie poparła nowelizacji.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję jąpowiedział Andrzej Duda na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która jest zwana także jako „lex TVN”.

Marta Lempart na temat weta w sprawie „lex TVN”

Nie ulega wątpliwości, że wczorajszą decyzją w sprawie „lex TVN” zadowolona jest przede wszystkim opozycja, która stanowczo wzywała prezydenta do weta. Z kolei w obozie Zjednoczonej Prawicy słychać głosy rozczarowania. Między innymi minister Przemysław Czarnek stwierdził, że szanuję decyzję głowy państwa, lecz nie oznacza to, że się z nią zgadza. Głos na temat „lex TVN” zabrała także liderka Strajku Kobiet – Marta Lempart, która odniosła się do tematu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Oho, zaczyna się festiwal chwalenia Andrzeja „jajakoprezydęt” Dudy za to, że Kaczyński łaskawie pozwolił mu zawetować #LexTVN? Litości. – napisała za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Marta Lempart.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy