Czarnek skomentował weto prezydenta. Powiedział to wprost o decyzji Dudy

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się do dzisiejszej informacji dotyczącej weta prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która zwana jest także jako „lex TVN”. Co na ten temat powiedział Przemysław Czarnek?

Polecamy także: Tomaszewski prosto z mostu. Mocne słowa na temat Paulo Sousy

Andrzej Duda dziś ogłosił swoją decyzję odnośnie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem „lex TVN”. Andrzej Duda w tej sytuacji mógł skorzystać z trzech ścieżek. Pierwsza z nich to podpisanie ustawy. Druga to odesłanie jej do Trybunału Konstytucyjnego. Z kolei trzecia to skorzystanie z przysługującego mu prawa do zastosowania weta. Ostatecznie głowa państwa skorzystała z trzeciej z wymienionych opcji.

– Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją – powiedział Andrzej Duda na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która jest zwana także jako „lex TVN”.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Do sprawy odniósł się między innymi minister Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek i weto prezydenta w sprawie „lex TVN”

Przemysław Czarnek w rozmowie z portalem Onet odniósł się do dzisiejszej informacji dotyczącej weta prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która zwana jest także jako „lex TVN”. Szef resortu edukacja i nauki przyznał, że szanuję decyzję, która została podjęta przez prezydenta, lecz nie oznacza to, że się z nią w tej sytuacji zgadza. Przemysław Czarnek mówił także, że dla niego weto głowy państwa nie jest wcale niespodzianką.

Prezydent przedstawił swoją argumentację. Dla mnie weto prezydenta nie jest niespodzianką, miał do niego pełne prawokomentował w rozmowie z Onetem.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

To, że szanuję decyzję głowy państwa i rozumiem jego argumentację, nie znaczy, że się z tą argumentacją i decyzją zgadzam. Uważam, że podpis pod ustawą byłby rozwiązaniem zdecydowanie lepszymoświadczył Czarnek.