Cios dla Tuska? Były poseł PO dołącza do Hołowni (wideo)

Paweł Zalewski stał się nowym posłem Polski 2050 Szymona Hołowni. Wcześniej polityk reprezentował partyjne barwy Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej. O Zalewskim było głośno przede wszystkim w maju bieżącego roku. Wówczas to wraz z Ireneuszem Rasiem został wykluczony z Platformy Obywatelskiej. Powodem takiej decyzji miały być działania na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz tejże partii.

Polecamy także: Hermaszewski zatrzymany przez policję. Szokujący powód

Zarząd Krajowy PO podjął decyzję o wykluczeniu z partii posłów Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego za działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz PO – poinformował w maju Jan Grabiec, rzecznik PO.

Paweł Zalewski to bez wątpienia polityk ze sporym bagażem politycznego doświadczenia. W latach 1990-1991 należał do Forum Prawicy Demokratycznej. Od 1991 do 1992 roku reprezentował Unię Demokratyczną, a następnie zasilał szeregi Partii Konserwatywnej w latach 1992-1993. Z kolei od 1994 roku do 2001 roku reprezentował Koalicje Konserwatywną i Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe. Od 2001-2002 Przymierze Prawicy.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

W swoim politycznym CV polityk ma także Prawo i Sprawiedliwość, w którego szeregach przebywał od 2002 do 2007 roku. Z kolei najdłużej polityk zasilał szeregi Platformy Obywatelskiej (od 2009 do 2021 roku).

Paweł Zalewski posłem Polski 2050

Dziś media obiegła informacja o dołączeniu do Polski 2050 kolejnego polityka do niedawna związanego z Platformą Obywatelską. Jest nim Paweł Zalewski, który w maju bieżącego roku został wykluczony wraz z Ireneuszem Rasiem z Platformy Obywatelskiej. Powodem takiej decyzji miały być działania na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz tejże partii.

Polacamy również: Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiego kina

Nasze koło parlamentarne powiększa się o znakomitego polityka, osobę, która sięga swoimi politycznymi korzeniami aż do czasów walki o niepodległość w latach 80. To uczestnik obrad Okrągłego Stołu, to człowiek, który był swego czasu i w PiS, i był członkiem PO, dziś dołącza do Polski 2050, a my serdecznie go na pokładzie witamy, licząc, że bardzo wzmocni naszą nadzieję  na to, że dziś scenę polityczną w Polsce trzeba zdepolaryzowaćmówił Hołownia na temat Zalewskiego.

Jestem po szeregu rozmów z działaczami i ekspertami i to wielka radość być członkiem Waszej rodziny i pracować z Wamimówił podczas konferencji Zalewski.

Źródło: Polsat News

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)