Łukasz Szumowski rezygnuje z bycia posłem. Podano powód

Łukasz Szumowski rezygnuje z dalszego pełnienia mandatu posła. Taka wiadomość wczoraj obiegła krajowe media.

Polecamy także: Kukiz wściekły. Skierował mocne słowa nt. TVN w Sejmie (wideo)

Łukasz Szumowski zasłynął przede wszystkim jako szef resortu zdrowia. Swoje obowiązki na tym stanowisku wykonywał od 9 stycznia 2018 do 20 sierpnia 2020 roku. Jego następcą został aktualny minister zdrowia Adam Niedzielski. Od tego czasu polityk zdecydowanie rzadziej pojawiał się w mediach.

Łukasz Szumowski był posłem z Płocka. Na jego miejsce w Sejmie wejdzie Rafał Romanowski, obecnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Były minister w rządzie Mateusza Morawieckiego swój wybór postanowił uzasadnić w rozmowie z portalem „wPolityce”. Polityk podkreślił między innymi, że jako poseł nie mógł faktycznie prowadzić swojej pracy naukowej.

Polecamy także: Takich słów w TVN mogli się nie spodziewać. Dlatego ludzie głosują na PiS? (wideo)

Musiałem odwoływać swój udział w konferencjach naukowych, zdarzało się, że musiałem z dnia na dzień rezygnować z zaplanowanych wcześniej ważnych spotkańmówił Łukasz Szumowski w rozmowie z serwisem.

Łukasz Szumowski rezygnuje z dalszego pełnienia mandatu posła

W piątek media obiegła informacja, że Łukasz Szumowski rezygnuje z dalszego pełnienia mandatu posła. Profesor Szumowski zasłynął głównie z pełnionej funkcji ministra zdrowia. Swoje obowiązki na tym stanowisku wykonywał od 9 stycznia 2018 do 20 sierpnia 2020 roku. Jego następcą został aktualny szef Ministerstwa Zdrowia – Adam Niedzielski. Od tego czasu polityk zdecydowanie rzadziej pojawiał się w mediach.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Łukasz Szumowski swój wybór uzasadnił w rozmowie z portalem wPolityce.

Nie jest tak, że się znudziłem, zmęczyłem, albo mam dosyć. Po prostu ustawa zakazuje łączenia funkcji dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii w Aninie z posłowaniem. Musiałem wybrać, i wybrałem. Podjąłem tę decyzję po konsultacjach z przywództwem politycznym całego obozu politycznegomówił Szumowski.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Pełniąc funkcję poselską faktycznie nie mogłem prowadzić pracy naukowej; musiałem odwoływać swój udział w konferencjach naukowych, zdarzało się, że musiałem z dnia na dzień rezygnować z zaplanowanych wcześniej ważnych spotkań. Dłużej nie dało się tak funkcjonować, cierpiały na tym osoby trzeciedodał.

Stanąłem więc przed pytaniem, czy będę zawodowym politykiem, czy pójdę drogą pracy naukowej i pracy z pacjentami. Po namyśle, analizując swoją ścieżkę życiową, wybrałem to drugiepodkreślił były szef resortu zdrowia.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)