Jest akt oskarżenia wobec liderek Strajku Kobiet. Grozi im do 8 lat więzienia

Liderki Strajku Kobiet – Marta L., Klementyna S., oraz Agnieszka C-F. mogą mieć bardzo poważne problemy. Media poinformowały, że wobec kobiet został skierowany akt oskarżenia. Jego autorem jest Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Czego dokładnie dotyczy?

Polecamy także: Patryk Jaki mocno nt. powrotu Tuska. Bezlitosne słowa europosła

Marta L., Klementyna S., oraz Agnieszka C-F. to jedne z głównych postaci „Strajku Kobiet”, który przybrał na sile w Polsce w zeszłym roku w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Mimo wszystko pewne hasła głoszone przez samą Martę L. mogły wzbudzać spore kontrowersje w opinii publicznej.

Liderki Strajku Kobiet – Marta L., Klementyna S., oraz Agnieszka C-F. mogą mieć bardzo poważne problemy

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała na początku lipca do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Marcie L., Klementynie S. oraz Agnieszce C.-F.poinformowała w piątek Aleksandra Skrzyniarz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Kobietom grozi do ośmiu lat więzienia.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Zarzut obejmuje sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego w postaci możliwości zarażenia wirusem SARS-CoV-2 i szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19 poprzez organizację i prowadzenie marszy w październiku, listopadzie oraz grudniu 2020 r. na ulicach Warszawy” – poinformowała Skrzyniarz.

Marta L. została ponadto oskarżona o znieważenie funkcjonariuszy policji oraz publiczne pochwalanie popełniania przestępstw polegających na niszczeniu fasad budynków kościołów oraz złośliwym przeszkadzaniu publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła” – dodała.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Za czyn z art. 165 par. 1 pkt 1 Kodeksu karnego (sprowadzanie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej) grozi nawet do ośmiu lat więzienia.

Na temat akru oskarżenia głos zabrał Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris.

Prokuratura Okręg. w Wa-wie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcie L. między innymi za znieważanie policjantów i spowodowanie zagrożenia epidemicznego w związku z organizacją zgromadzeń w trakcie pandemii. To efekt zawiadomienia złożonego przez prawnikówpoinformował Lewandowski.

Źródło: Polsat News, TOK FM

Polecamy także:

Tusk będzie mieć także  kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie