Kłopoty Janiny Ochojskiej. Powzięto poważne kroki wobec europoseł

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienienia przestępstwa po słowach europoseł Janiny Ochojskiej. Chodzi dokładnie o słowa, które na temat polskiej Straży Granicznej użyła znana polityk, która bardzo aktywnie wypowiada się na tematy związane z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

Polecamy także: Widzowie TVN mogą być zaskoczeni. Ziemkiewicz pokazał to zdjęcie

W publikacji na ten temat, którą opublikował Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu możemy się dowiedzieć między innymi, że chodzi o treść, którą to europosłanka postanowiła opublikować publicznie. Ośrodek wskazał także art. 226, który odnosi się do zniesławienia funkcjonariusza.

Polecamy także: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek. Przeszła operację

Wcześniej głośno było między innymi za sprawą słów, które na temat także polskiej Straży Granicznej wyraziła za pośrednictwem mediów społecznościowych znana aktorka Barbara Kurdej-Szatan. Wpis, który dawna gwiazda Telewizji Polskiej opublikowała został przez nią usunięty, a następnie aktorka opublikowała również przeprosiny. W ostatnim czasie Kurdej-Szatan udzieliła kilka wywiadów, w których dodatkowo postanowiła odnieść się do sprawy i krytyki, która na nią spłynęła.

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu składa zawiadomienie

OMA poinformował za pośrednictwem swojego konta na Facebooku o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienienia przestępstwa po słowach europoseł Janiny Ochojskiej. Chodzi dokładnie o słowa, które na temat polskiej Straży Granicznej użyła znana polityk.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Zawiadomiliśmy Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na tym, że dnia 19 grudnia 2021 r. o godz. 08:46 Janina Ochojska opublikowała treści znieważające funkcjonariuszy publicznych podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, co stanowi przestępstwa z art. 226 § 1 k.k – poinformował Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Mając na względzie wysoki stopień szkodliwości społecznej czynu jako fundacja wnieśliśmy o wszczęcie i przeprowadzenie postępowania przygotowawczego w przedmiotowej sprawie, a następnie ukaranie sprawcy. W świetle obiektywnych norm kulturowo-obyczajowych i powszechnie przyjętych ocen niewątpliwie wskazywane zachowanie wyczerpuje znamiona strony przedmiotowej i podmiotowej czynu zabronionego stypizowanego w art. 226 § 1 k.k. i trudno o bardziej jaskrawy przykład tego przestępstwapoinformował Ośrodek. 

Źródło: Fb

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy