Mocna informacja nt. TVN. Komisja Europejska podjęła decyzję

TVN i jej nowy, większy właściciel. Komisja Europejska dała zielone światło.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Media poinformowały, że Komisja Europejska wyraziła bezwarunkową zgodę na fuzję amerykańskich koncernów Discovery i WarnerMedia. Pierwsza z nich od niemal czterech lat jest właścicielem grupy TVN). Transakcja ma zostać sfinalizowana w połowie przyszłego roku. W tej sytuacji David Zaslav, który jest aktualnie prezesem i CEO w Discovery, ma zostać szefem połączonego podmiotu.

Zaslav odnosząc się do informacji na temat zgody Komisji Europejskiej podkreślił, że jest to krok milowy do sfinalizowania transakcji z AT&T. – Zgoda Komisji Europejskiej to krok milowy do sfinalizowania naszej ogłoszonej transakcji z AT&T – stwierdził David Zaslav, prezes i CEO w Discovery.

Polecamy także: Widzowie TVN mogą być zaskoczeni. Ziemkiewicz pokazał to zdjęcie

W tej sytuacji Media informują wprost, że stacja telewizyjna TVN będzie mieć nowego i jeszcze większego właściciela. Warto wspomnieć, że na temat telewizji w ostatnim czasie jest szczególnie głośno za sprawą informacji na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez część mediów określana jest jako „lex TVN”. W związku z powstałą sytuacją na ulicach polskich miast odbyły się protesty przeciwników zmian w wspomnianej ustawie.

Polecamy także: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek. Przeszła operację

Nie brak także głosów wyrażających nadzieję na to, że w tej sytuacji prezydent Andrzej Duda skorzysta z przysługującego mu prawa weta. Oprócz tej opcji głowa państwa może także złożyć podpis pod ustawą lub przesłać ją do Trybunału Konstytucyjnego.

TVN i jej nowy, większy właściciel

Komisja Europejska wyraziła bezwarunkową zgodę na fuzję amerykańskich koncernów Discovery i WarnerMedia. Większościowym właścicielem TVN-u będzie więc już niedługo akcjonariat spółki AT&T. Aż 71 proc. akcji połączonego molocha mediowego będzie bowiem w rękach firmy telekomunikacyjnej. W rękach udziałowców Discovery pozostanie 29 proc. akcji.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Naszą wspólną wizją jest firma zajmująca się czystą rozrywką. Łącząca najbardziej cenione formaty na świecie z najlepszych gatunków programowych, w tym telewizji i filmów premium, animacji, światowego sportu i wiadomości, dzieci i rodzin, stylu życia – rozrywka pod jednym dachempowiedział David Zaslav.

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy