Zaskakujące słowa Trzaskowskiego o Kaczyńskim. Tego nikt się nie spodziewał

Kantar Public opublikował badania, w których zapytał Polaków o ich oceny nowoczesności oraz inteligenci poszczególnych polityków. Wynika z nich, że za najbardziej nowoczesnych polityków uważani są Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy, oraz Szymon Hołownia – lider Polski 2050 i były prezenter stacji telewizyjnej TVN. Z kolei co do inteligenci najwyższy wynik otrzymał Szymon Hołownia. Tuż za nim uplasował się Rafał Trzaskowski.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Z kolei najniższy wynik na podstawie odpowiedzi udzielonych przez badanych uzyskał lider Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński. Na temat wyników badań Kantar Public został zapytany Rafał Trzaskowski, który wypowiedział się również na temat prezesa PiS.

Kantar Public i jego badania

Kantar Public zapytał Polaków o ich opinię na temat inteligenci oraz nowoczesności polityków. Uczestnicy badania oceniali Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka, Borysa Budkę, Włodzimierza Czarzastego, Szymona Hołownię, Jarosława Kaczyńskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Rafała Trzaskowskiego oraz Donalda Tuska.

Polecamy również: Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

Z wyników wyszło, że najinteligentniejszym politykiem zdaniem osób biorących udział w badaniu jest Szymon Hołownia. Tuż za nim uplasował się aktualny włodarz Warszawy – Rafał Trzaskowski. Z kolei najgorszy wynik w tym aspekcie otrzymał prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński.

Najwyższe noty za nowoczesność zdobyli ex aequo Hołownia oraz Trzaskowski. Z kolei ponownie najniższe notowania w całej stawce otrzymał szef Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński. Na temat wyników głos zabrał Rafał Trzaskowski, którzy skomentował również rezultat Jarosława Kaczyńskiego w rozmowie z Super Expressem.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Każda odpowiedź na to pytanie byłaby pułapką. Widziałem inne, podobne sondaże, oceniające charyzmę, czy popularność wśród młodzieży. I wydaje mi się, że te sondaże są odzwierciedleniem pewnej sympatii do konkretnego człowieka. Można oskarżać Jarosława Kaczyńskiego o wiele rzeczy, ale trudno odmówić mu inteligencjimówił Rafał Trzaskowski.

Bardzo się cieszę, że w sondażach zaufania czy sympatii udaje mi się utrzymać wiarygodność w oczach Polek i Polaków, ale sondaże bardzo szybko się zmieniają. Nie wolno się nimi upajać, powinny one wyłącznie motywować do cięższej pracy – mówił Rafał Trzaskowski w rozmowie z Super Expressem.

Źródło: Super ExpressRMF

Polecamy również:

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT