Kamiński prosto z mostu o Tusku. To bardzo zaboli szefa PO

Michał Kamiński w rozmowie z Kamilą Biedrzycką był pytany o rezultaty sondażu IBRiS. Wynika bowiem z niego, że spora część Polaków jest zdania, że opozycja nie jest gotowa do tego, aby przejąć stery władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości i jej koalicjantów z Zjednoczonej Prawicy. Co na ten temat powiedział znany polityk?

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Czy opozycja jest gotowa na to, aby przejąć możliwość rządzenia z rąk obozu Zjednoczonej Prawicy? Na ten temat sondaż przeprowadziła pracownia IBRiS. Wynika z niego, że zdecydowana część respondentów uważa, że opozycja nie jest na to gotowa. Wyniki opublikowanego badania to z pewnością niemały cios dla opozycji, której zdecydowanie głównym celem jest przejęcie władzy.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Uczestnicy badania usłyszeli następujące pytanie: „Czy pani/pana zdaniem opozycja jest gotowa do przejęcia władzy? „Zdecydowanie tak” odpowiedziało zaledwie 4.7 proc. uczestników badania. „Raczej tak” odpowiedziało 20.1 proc. Z kolei „Zdecydowanie nie” odpowiedziało 33.9 proc. Natomiast „raczej nie” 29.7 proc. 11.6 proc. respondentów odpowiedziało, że „nie wiem/trudno powiedzieć”. Na temat tych wyników pytany był Michał Kamiński w programie „Express Biedrzyckiej”.

Michał Kamiński i wyniki sondażu IBRIS

Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi koalicjantami wzmaga się w ostatnim czasie z wieloma problemami. Niedawno wiele osób miało wątpliwości, co do stabilności obozu władzy w kontekście jej większości parlamentarnej. W dodatku rządzący muszą się wzmagać z inflacją oraz innymi problemami społecznymi, które mogą mieć lub już mają znaczący wpływ na poparcie społeczeństwa dla aktualnego obozu władzy.

Polecamy także: Widzowie TVN mogą być zaskoczeni. Ziemkiewicz pokazał to zdjęcie

Mimo wszystko z wyżej przyuczonego wyniku badania wynika, że duża część społeczeństwa uważa, że opozycja nie jest gotowa do tego, aby przejąć schedę władzy po Zjednoczonej Prawicy. Na ten temat pytany w programie „Express Biedrzyckiej” był Michał Kamiński.

Polecamy także: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek. Przeszła operację

Opozycja nie chce dziś przejąć władzy (…) z uwagi na brak procedury mamy cały czas nierozstrzygnięty dylemat – kto jest tej opozycji lideremmówił Michał Kamiński.

Polityk był także pytany, kto jest jego zdaniem liderem opozycji. W tej sprawie odparł, że dzisiaj nie ma nikogo takiego. W związku z tą odpowiedzią dziennikarka dopytywała, czy nie jest nim Donald Tusk?

Z całą pewnością nie (…) Połowa wyborców opozycyjnych nie akceptuje jego przywództwa. (…) Dziś wyraźnie widać, że kolejnego starcia z Kaczyńskim Tusk nie wygra. Jest ogromnie potrzebny opozycji, ale większość nie widzi go w roli lideramówił Kamiński.

Źródło: Super Express

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy