Durczok zachwycony powrotem Tuska. Prędko dostał mocną odpowiedź

Kamil Durczok za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraził swoje zadowolenie z powodu powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Wpis byłego prezentera na ten temat był wręcz przepełniony entuzjazmem. Mimo wszystko nie wszyscy podzielili tego typu nastawienie byłego gwiazdora TVP i TVN.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Donald Tusk po siedmiu latach oficjalnie powrócił do krajowej polityki. Były szef polskiego rządu ponownie stanął za sterami Platformy Obywatelskiej, którą przed laty doprowadził między innymi do dwóch zwycięstw w wyborach parlamentarnych. Czy powrót byłego przewodniczącego Rady Europejskiej przyniesie dla PO pozytywny skutek?

Kamil Durczok cieszy się na Twitterze z powrotu Donalda Tuska

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Platforma Obywatelska w ostatnim czasie wzmagała się z poważnymi problemami. Chodzi tu zarówno o względy przywódcze jak i kadrowe. W dodatku na politycznym horyzoncie pojawiło się nowe ugrupowanie Szymona Hołowni, które zdaniem wielu osób jest dla Platformy zagrożeniem. W tej sytuacji wiele postaci związanych i sympatyzujących z Platformą Obywatelską wyraża swoją nadzieję na lepsze jutro dla partii, która jeszcze tak niedawno rządziła w Polsce w związku z powrotem Donalda Tuska. Wśród nich jest były prezenter TVP oraz również TVN – Kamil Durczok. Dziennikarz swój entuzjazm w tej sprawie wyraził za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jestem hetero. Ale kocham #tusk Na nasze szczęście wrócił. #PowrotTuskanapisał na Twitterze Kamil Durczok.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Na wpis dziennikarza zaregowało wielu internautów. Swój komentarz w tej sprawie pod wpisem Kamila Durczoka zamieściła również Anna Maria Żukowskaposłanka z ramienia Lewicy.

I tak Pana nie uniewinni. – napisała krótko pod wpisem Durczoka znana posłanka.

Tusk wraca

Donald Tusk w ostatnią sobotę oficjalnie wrócił do polskiej polityki. Polityk w 2014 roku został przewodniczącym Rady Europejskiej. Swoje obowiązki na tym stanowisku wykonywał przez dwie kadencję. Po ich upływie został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Teraz po wielu latach przerwy ponownie stanął za sterami Platformy Obywatelskiej. Czy decyzja byłego premiera przyniesie Platformie Obywatelskiej skutek w postaci nawiązania bliskiej rywalizacji z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego? Z pewnością na pierwsze oceny w tym aspekcie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Twitter

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie