Były poseł Porozumienia bez ogródek. Zadał mocne pytanie Gowinowi

Były poseł Porozumienia – Kamil Bortniczuk za pośrednictwem mediów społecznościowych odpowiedział na wpis byłego wicepremiera – Jarosława Gowina. Lider Porozumienia pisał o tym po stronie, którego obozu dziś jest.
Wspomniał także o swoim podejściu do kwestii podatkowych i sytuacji powstałej wokół nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem „lex TVN”.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost
Oba ugrupowania, które jeszcze do niedawna tworzyły obóz Zjednoczonej Prawicy nie mogły znaleźć konsensusu w sprawie pewnych rozwiązań przewidzianych w nowym ładzie oraz w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem “lex TVN”. Ostatecznie premier Mateusz Morawiecki zdecydował o dymisji z rządu Jarosława Gowina.

Kamil Bortniczuk odpowiada na wpis Jarosława Gowina

Jarosław Gowin w ostatnim czasie coraz bardziej i wyraźniej popadał w konflikt z Prawem i Sprawiedliwością. Szef Porozumienia otwarcie okazywał zdecydowany brak swojej aprobaty dla rozwiązań, które ma wprowadzać w życie “nowy ład”, który jest bardzo mocno promowany przez polityków Prawa i Sprawiedliwości.
Kolejnym powodem był także wątek nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który przez media otrzymał nazwę “lex TVN”. Ostatecznie te czynniki doprowadziły do zakończenia współpracy Prawa i Sprawiedliwości z Porozumieniem.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

W sobotę prezydent Andrzej Duda wręczył Jarosławowi Gowinowi dymisję z funkcji ministra oraz wicepremiera. Cała uroczystość była transmitowana na profilach Kancelarii Prezydenta. W jej trakcie Andrzej Duda wypowiedział słowa, które zdecydowanie mogły nie spodobać się liderowi Porozumienia.
– Dzisiaj muszę panu powiedzieć, nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stoi przede mną i odbiera swoją dymisję człowiek, który nadal chce realizować ten dobry program dla Polski, który nadal chce, by tak Polska się rozwijała, czy też stoi przede mną ktoś, kto chce zmienić front i pójść dalej w polityce z kimś innym – powiedział Andrzej Duda.

Dziś również wpis w mediach społecznościowych zamieścił Jarosław Gowin. Polityk napisał:

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Jeśli ktoś nie wie, po stronie którego obozu jestem, to odpowiadam jasno: mój sprzeciw wobec drastycznego podnoszenia podatków i fatalnego w skutkach lex TVN wynika z tego, że zawsze stałem i będę stać po stronie obozu, któremu na imię Polskanapisał były wicepremier.

Na jego słowa odpowiedział Kamil Bortniczuk, który niedawno był posłem ugrupowania Gowina.

Jarku. Czy to oznacza, że wg Ciebie my jesteśmy w obozie antypolskim? Mógłbyś określić jakim? Swoją drogą „obóz Polska”/”campus Polska”… zbyt podobne by spać spokojnie… – napisał Bortniczuk.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)