Wtedy Gowin wyleci z rządu? Podano, kiedy to może nastąpić

Jarosław Gowin i jego Porozumienie niedługo opuszczą szeregi rządu Zjednoczonej Prawicy? O takim zakończeniu sporu między Prawem i Sprawiedliwością a formacją polityczną Jarosława Gowina mówi się od dłuższego czasu. Coraz częściej słychać także negatywne zdania na temat samego Gowina, który w ostatnim czasie sporo stracił w oczach polityków Prawa i Sprawiedliwości. Czy brak porozumienia doprowadzi do wystąpienia Gowina z rządu? Na ten temat wypowiedział się polityk z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego w rozmowie z Wprost. Podał on moment, w którym to Jarosław Gowin może opuścić szeregi Zjednoczonej Prawicy.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Spór między Prawem i Sprawiedliwością a Porozumieniem Jarosława Gowina trwa w dalszym ciągu. Oba ugrupowania nie mogą znaleźć ze sobą porozumienia. Kością niezgody w ich relacjach są między innymi sprawy dotyczące pewnych rozwiązań, które ma wprowadzać w życie nowy ład oraz nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji. Jak do tej pory nie widać, aby spór napotkał swoje pozytywne zakończenie. W tej sytuacji coraz częściej mówi się o wyjściu formacji politycznej Jarosława Gowina z szeregów rządu.

Jarosław Gowin i jego Porozumienie niedługo opuszczą szeregi rządu Zjednoczonej Prawicy?

Prawo i Sprawiedliwość w tej kadencji Sejmu mocno się przekonało, że jego koalicjanci potrafią pokazać pazury. Na ten momemt sytuacja związana z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry wydaję się być ustabilizowana. Jednak inaczej wygląda już relacja Prawa i Sprawiedliwości z drugim ze swoich koalicjantów, a więc Porozumieniem, na którego czele stoi Jarosław Gowin. Formacja byłego polityka Platformy Obywatelskiej w ostatnim czasie pokazała, że nie ma zamiaru dawać przyzwolenia na pewne zmiany, które zaplanowało Prawo i Sprawiedliwość.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Mowa tu przede wszystkim o rozwiązaniach, które ma wprowadzać w życie nowy ład. Formacja Gowina nie zgadza się przede wszystkim na zmiany podatkowe. Innym powodem narastającego konfliktu jest odmienne zdanie koalicjanta PiS w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Na temat losów Jarosława Gowina w rządzie wypowiedział się polityk z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego w rozmowie z Wprost.

Jarosław Kaczyński jest przekonany, że to koniec koalicji z Jarosławem Gowinem. Pytanie, czy wyrzuci go na początku września, czy w tym tygodniu – mówi informator portalu.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Kaczyński i jego otoczenie ma być świadome tego, że sytuacja z Gowinem nie jest zbyt dobra dla rządu.

Gowin chce się dać wyrzucić. Każdy kolejny tydzień trwania z nim w rządzie jest przedłużaniem koalicji de facto z partią opozycyjnąmówi znany polityk Zjednoczonej Prawicy.

Informator Wprost podał także, kiedy może ewentualnie dojść do wyrzucenia Gowina z rządu.

Jarek zostanie wyrzucony przed głosowaniem nad Polskim Ładem. Nie będziemy mu stwarzać dobrej okazji do wyjścia – mówi nasz rozmówca.

Źródło: wprost

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)