Były senator KO kpi z Tuska i PO. Napisał to wprost

Jacek Bury za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do wpisu, który na Twitterze zamieścił oficjalny profil Platformy Obywatelskiej. Chodzi dokładnie o post dotyczący Donalda Tuska i jego porannego treningu. Były senator Koalicji Obywatelskiej skomentował to za pomocą starego dowcipu.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Donald Tusk oficjalnie wraca do polskiej polityki. Jest to temat przewijany w polskich mediach od pewnego czasu, lecz bez wątpienia nabrał on impetu po oficjalnym ogłoszeniu wieści na temat powrotu byłego szefa polskiego rządu do krajowej polityki.

Jacek Bury wyśmiał wpis Platformy Obywatelskiej

Platforma Obywatelska i kierowana przez nią Koalicja Obywatelska od pewnego czasu przeżywają spory kryzys. Ugrupowanie, które jeszcze tak niedawno rządziło osiem lat w Polsce teraz zdecydowanie traci w sondażach do pierwszego Prawa i Sprawiedliwości. W dodatku na politycznym horyzoncie pojawiło się ugrupowanie Szymona Hołowni, które w wielu sondażach zepchnęło PO na trzecie miejsce. W tej sytuacji wielu działaczy Platformy Obywatelskiej z wielkim entuzjazmem przyjęło wiadomość na temat powrotu Donalda Tuska.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Nie ulega wątpliwości, że ekscytacja Donaldem Tuskiem w Platformie Obywatelskiej jest spora. Świadczy o tym choćby jeden z ostatnich wpisów ugrupowania zamieszony na Twitterze.

Niedziela, Łazienki, siódma rano. Przewodniczący @DonaldTusk już na starcie narzuca szybkie temponapisano w poście opublikowanym 4 lipca.

Do wpisu odniósł się między innymi były senator z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Jacek Bury, który aktualnie należy do Polski 2050.

Przypomina się dowcip o Stalinie: Radzieckie Radio: 6:30 Tow. Stalin wstaje a z nim cały ZSRR; 6:45 Tow. Stalin gimnastykuje się a z nim cały ZSRR itd  – napisał w mediach społecznościowych senator.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Jacek Bury w wyborach parlamentarnych w 2019 r. uzyskał mandat senatorski jako kandydat Koalicji Obywatelskiej, z poparciem Koalicji Polskiej (PSL) i Lewicy. Otrzymał wówczas 84 889 głosów. Polityk zasiadał w Klubie Parlamentarnym Koalicji Obywatelskiej do 18 stycznia 2021 r. Opuścił go by zasilić szeregi Polski 2050 Szymona Hołowni.

Źródło: Twitter,  TVP, Wprost

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie