Poseł Gdula z Lewicy kontra Straż Graniczna. Stanowcza reakcja strażnika (wideo)

Granica Polski z Białorusią: Nieopodal granicy Polski z Białorusią pojawił się poseł Maciej Gdula z Lewicy. Do internetu trafiło nagranie z jego krótkiej rozmowy z jednym z funkcjonariuszy Straży Granicznej. Poseł zadał mu pytanie, na które otrzymał zdecydowaną odpowiedź.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest monitorowana przez media oraz także opinię publiczną od najbliższych dni. Głos na ten temat zabiera wielu polityków. We wtorek głośno było na temat sytuacji, w której udział miał brać poseł Koalicji Obywatelskiej – Franciszek Sterczewski. Z relacji mediów wynika, że polityk chciał przekazać jedzenie oraz lekarstwa dla osób znajdujących się przy granicy. Ostatecznie sytuacja zakończyła się interwencją funkcjonariuszy, którzy chronią granicy.

Granica Polski z Białorusią: Maciej Gdula i rozmowa ze strażnikiem

W okolicy Usnarza Górnego na granicy polsko-białoruskiej od kilkunastu dni koczuje grupa migrantów. Nieopodal tego miejsca pojawili się także polscy politycy. Wśród nich znalazł się między innymi poseł Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej, którego bieg na granicy z Białorusią i pościg za nim funkcjonariuszy stał się wczoraj jednym z najbardziej popularnych nagrań w kraju. To jednak nie koniec prób interewncji na miejscu ze strony polskich polityków.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Polityk Lewicy za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował kilka zdjęć i wpisów, w których odnosi się do sytuacji przy granicy. Skomentował także zachowanie posła Franciszka Sterczewskiego.

Wojsko łamie prawo i stosuje argumenty siły. Nie dziwi w tej sytuacji, że @f_sterczewski (Franciszek Sterczewski – red.) zastosował argumenty szybkości i zaskoczenia. Brawo Franek, masz wielkie serce!napisał poseł Maciej Gdula.

Polecamy również: Kukiz zaregował na oświadczenie TVN. Zabawna odpowiedź polityka

O swojej wizycie poseł poinformował za pośrednictwem Twittera.

W Usnarzu G. gdzie cały czas działają  fantastyczne osoby z  @FundOcalenie próbowałem dotrzeć do granicy, żeby ustalić ile osób się tam znajduje i w jakim są stanie. @Straz_Graniczna złamała prawo i uniemożliwiła mi wykonywanie mandatu. Mandat posła nic nie znaczy dla rządzącychnapisał poseł.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Warto dodać, że sam poseł Gdula także stał się bohaterem jednego z nagrań, które trafiło do sieci. Chodzi o jego krótką rozmowę z jednym ze strażników granicznych. Parlamentarzysta pytał, czy może wejść na chwilę – „na 10 minut”. Na prośbę posła strażnik odpowiedział stanowczo: – „powiedziałem, że nie i koniec dyskusji”.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź