Gowin o odpowiedzialności rządu za sytuację na Odrze. Odpowiedział mu Cenckiewicz

Jarosław Gowin za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odniósł się do sytuacji dotyczącej skażenia rzeki Odra. Na wpis byłego wicepremiera w rządzie Zjednoczonej Prawicy a aktualnego wciąż lidera Porozumienia zaregował historyk Sławomir Cenckiewicz.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Jarosław Gowin w zeszłym roku definitywnie odszedł z szeregów obozu Zjednoczonej Prawicy. Kością niezgody między środowiskiem politycznym Gowina a Prawem i Sprawiedliwością miały być przede wszystkim sprawy dotyczące zmian w rynku medialnym oraz propozycje podatkowe w ramach ogłoszonego rządowego programu „Polski Ład”. Brak konsensusu między koalicjantami doprowadził do zmian w strukturach koalicyjnych.

W związku z tym 10 sierpnia 2021 roku premier Mateusz Morawiecki złożył do prezydenta wniosek o odwołanie Jarosława Gowina z zajmowanych stanowisk rządowych.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

W tej sytuacji Andrzej Duda przychylił się do żądania szefa polskiego rządu i odwołał Jarosława Gowina z zajmowanych przez niego funkcji. W tej sytuacji partia Porozumienie ogłosiła, że opuszcza szeregi koalicji rządzącej w kraju. Od tego czasu Jarosław Gowin i jego partia są w opozycji.

Jarosław Gowin o sytuacji na Odrze

Jarosław Gowin od czasu wyjścia z rządu Zjednoczonej Prawicy niejednokrotnie wyraża w prost swój brak aprobaty dla rządu Zjednoczonej Prawicy. Polityk wyraził to choćby w jednym z ostatnich swoich wpisów na Twitterze, gdzie napisał:

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Jestem ciekawy, w jaki sposób PiS w najbliższych dniach będzie próbował uciekać od odpowiedzialności za katastrofę ekologiczną na Odrze. Może dowiemy się, że ja, D.Tusk, W. Kosiniak-Kamysz i inni politycy opozycji – w porozumieniu z Niemcamiosobiście wylewaliśmy rtęć do rzeki – napisał Gowin.

Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

Na wpis byłego wicepremiera odpowiedział historyk Sławomir Cenckiewicz.

Nie no jest oczywiste że Morawiecki z Kaczyńskim stoją za rtęcią w Odrzenapisał znany historyk.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)