Dziennikarz TVP niezadowolony z weta Dudy? Opublikował dosadny wpis

Dziennikarz TVP – Marcin Tulicki za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do wczorajszej informacji dotyczącej zastosowania weta przez prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie dotyczącej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Co dokładnie napisał dziennikarz Telewizji Polskiej?

Polecamy także: Czarnek skomentował weto prezydenta. Powiedział to wprost o decyzji Dudy

Wczoraj media obiegła informacja o decyzji Andrzeja Dudy w sprawie „lex TVN”, a więc nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Sprawa niespodziewanie wróciła jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Sejm odrzucił senackie weto, a w tej sytuacji ustawa powędrowała na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa w tej sytuacja miała do wybory trzy możliwości. Pierwsza z nich to podpisanie ustawy. Druga, to skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego. Z kolei trzecie to skorzystanie z prawa do weta.

Polecamy także: Tomaszewski prosto z mostu. Mocne słowa na temat Paulo Sousy

Ostatecznie prezydent Andrzej Duda wybrał ostatnią z wymienionych opcji, co nie wszystkim się mogło spodobać. Z pewnością pełna satysfakcji może być opozycja, która w sprawie „lex TVN” nawoływała, aby Andrzej Duda ją zawetował. Wcześniej w związku z tym na ulicach polskich miast pojawiły się także zgromadzenia wyrażające swój sprzeciw wobec planowanych zmian. Zadowolenie takim obrotem spraw wyraził między innymi lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Ulica i zagranica (Ameryka), czyli presja ma sens. Niech nikt już nie mówi, że nie warto, że się nie da, że nic nie możemy. Możemy i musimynapisał za pośrednictwem mediów społecznościowych były przewodniczący Rady Europejskiej.

Dziennikarz TVP – Marcin Tulicki o decyzji prezydenta

Z pewnością decyzja prezydenta nie została zbyt pozytywnie odebrana w szeregach Prawa i Sprawiedliwości i obozu Zjednoczonej Prawicy. Głos na ten temat zabrał między innymi minister Przemysław Czarnek, który podkreślił, że decyzję prezydenta w tej sprawie szanuję, lecz nie oznacza to, że się z nią zgadza. Przysłowiowe „pięć groszy” dodał od siebie także dziennikarz Telewizji Polskiej – Marcin Tulicki, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze napisał:

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Jednak nie mamy szans. Musimy być w grupie B. Reformy sądowe zablokowane przez @prezydentpl. Porządek na rynku medialnym też – napisał Marcin Tulicki na Twitterze.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy