Tusk przemawiał w Gdańsku. Zaskakujące zachowanie tuż za jego plecami (WIDEO)

Donald Tusk odbył spotkanie w Gdańsku ze swoimi zwolennikami. W trakcie wygłoszonego przemówienia były przewodniczący Rady Europejskiej nawiązał między innymi do aktualnych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Część internautów ujął jednak pewien szczegół, który miał miejsce tuż za szefem Platformy Obywatelskiej.
Zwrócił na niego swoją uwagę były poseł – Marek Jakubiak, który fragment z przemówienia Donalda Tuska opublikował na Twitterze. Co znalazło się na krótkim urywku?

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora
Na początku lipca 2021 roku –  Donald Tusk oficjalnie powrócił do polskiej polityki. W dodatku były szef polskiego rządu objął stery nad Platformą Obywatelską, która wcześniej przeżywała na wielu płaszczyznach kryzys. Czy powrót byłego przewodniczącego Rady Europejskiej sprowadzi Platformę Obywatelską i Koalicję Obywatelską na dawne tory i przywództwo w sondażach poparcia? Na ten moment widać, że były przewodniczący RE stawia na aktywność w przestrzeni publicznej. Jego jedna z pierwszych wizyt po powrocie, która miała miejsce w Gdańsku odbiła się głębokim echem w polskich mediach.

Donald Tusk w Gdańsku i wpis Jakubiaka

Donald Tusk na początku lipca 2021 roku powrócił do krajowej polityki i od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską. Nie jest żadną tajemnicą, że powrót Donalda Tuska jest odbierany przez wielu polityków i sympatyków Platformy jako wielka nadzieja na nawiązanie ponownej rywalizacji z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego.
Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”
 Tusk na samym początku swojej ponownej aktywności w kraju odwiedził Gdańsk, który jest dla niego miastem bardzo ważnym. To właśnie w nim się urodził oraz kształcił. W trakcie spotkania wypowiedział się na temat aktualnej władzy, której zbyt dobrze nie oceniał.

Były przewodniczący Rady Europejskiej wezwał Jarosława Kaczyńskiego do debaty.

Panie Kaczyński wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami, zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź sięapelował do prezesa PiS Donald Tusk.
Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka
Mimo wszystko, nie każdy dogłębnie zwracał uwagę na przemówienie byłego przewodniczącego Rady Europejskiej. Mowa tu choćby o Marku Jakubiaku. Były poseł za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował wpis z fragmentem nagrania ze spotkania Tuska. Widać na nim młodą dziewczynę, która ziewa w trakcie przemowy szefa PO.

To, najlepszy komentarz, drugi plan 🙂 – napisał polityk publikując post z nagraniem.

Źródło: Twitter, RMF FM

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)