Tusk odwiedził Gołdap. Nagle padły głosy z tłumu: „Nowak!” (wideo)

Donald Tusk odwiedził Gołdap, gdzie spotkał się z mieszkańcami i sympatykami. Mimo wszystko nie zabrakło również przeciwników aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej o czym można było się przekonać w trakcie odpowiedzi byłego premiera na jedno z zadanych mu pytań.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Były szef polskiego rządu – Donald Tusk na początku lipca powrócił do krajowej polityki. Od samego początku polityk stawia na bardzo wysoką aktywność w przestrzeni publicznej. Głośno było o wizytach szefa Platformy Obywatelskiej w Szczecinie, Gdańsku oraz także Nakle. Tym razem były przewodniczący Rady Europejskiej odwiedził Gołdapie, gdzie spotkał się z mieszkańcami oraz sympatykami. Na spotkaniu pojawili się także przeciwnicy szefa Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk odwiedził Gołdap

Na początku lipca Donald Tusk oficjalnie powrócił do polskiej polityki. Rozłąka byłego szefa polskiego rządu z krajową polityką trwała niespełna siedem lat. W tym czasie Donald Tusk wykonywał od 2014 roku obowiązki Przewodniczącego Rady Europejskiej.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Sprawowanie tego urzędu zakończył w roku 2019. Następnie od grudnia 2019 roku objął stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Teraz Donald Tusk postanowił także wrócić do kraju i przejąć stery nad Platformą Obywatelską, która wzmagała się z licznymi problemami.

Powrót Donalda Tuska jest dla wielu sympatyków i działaczy Platformy Obywatelskiej przyjmowany w kategoriach oczekiwań na ponowne nawiązanie bliskiej rywalizacji z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Mimo wszystko były premier w trakcie swoje ostatniej aktywności napotyka także na przeciwników i osoby sceptycznie nastawione do jego powrotu. Szef Platformy Obywatelskiej przekonał się o tym między innymi w trakcie spotkania w Gołdapie. Do sieci trafiło nagranie, na którym słychać jak jedna z osób biorących udział w spotkaniu powiedziała: „ja jestem szarańcza pisowska”. Następnie padło pytanie o oświadczenie majątkowe Daniela Obajtka.

Z tymi oświadczeniami majątkowymi wszyscy mają większy lub mniejszy problem. Tak jak spójrzcie na siebie. Kto lubi opowiadać o tym, co schował w skarpecie i ile ma na koncie… Mi moja żona nigdy nie chce powiedzieć ile dokładnie zaoszczędziłamówił Tusk.

W trakcie odpowiedzi Tuska z tłumu padły słowa „Nowak, Nowak”. Nagranie poniżej:

Źródło: wPolityce, YT

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)