Tusk straszy dziennikarkę TVP? Padły mocne słowa [WIDEO]

Donald Tusk w trakcie rozmowy z mediami skierował dość poważne słowa w kierunku dziennikarki TVP. Co dokładnie powiedział były przewodniczący Rady Europejskiej i co miał w tej sytuacji na myśli?

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Donald Tusk w ostatnią sobotę oficjalnie wrócił do polskiej polityki. Polityk w 2014 roku został przewodniczącym Rady Europejskiej. Swoje obowiązki na tym stanowisku wykonywał przez dwie kadencję. Po ich upływie został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Teraz po wielu latach przerwy ponownie stanął za sterami Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk w trakcie rozmowy z mediami skierował dość poważne słowa w kierunku dziennikarki TVP

Platforma Obywatelska w ostatnich miesiącach przeżywa jeden z największych kryzysów w swojej historii. Nie dawno media informowały między innymi o najniższych notowaniach sondażowych Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi właśnie Platforma. W dodatku od dłuższego czasu w szeregach PO można było zauważyć poważny kryzys przywódczy. Jego negatywne skutki najbardziej zostały uwidocznione za przewodnictwa Borysa Budki. W tej sytuacji wybawicielem dla Platformy Obywatelskiej ma być Donald Tusk, który oficjalnie wraca do krajowej polityki.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Donald Tusk od soboty wielokrotnie rozmawiał z mediami. Nie będzie kłamstwem stwierdzenie, że fakt powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki jest aktualnie tematem numer jeden z mediach w Polsce.

W poniedziałek na dziedzińcu Sejmu Tuskowi towarzyszył tłum dziennikarzy. Pojawiło się m.in. pytanie, czy były premier popiera postulat likwidacji TVP Info. Tusk odpowiedział, że nie zastanawiał się jeszcze nad tym, ale telewizja publiczna „robi wszystko, aby taki wniosek uzasadnić”.

Tusk: „zwyrodnienia jakimi są telewizja publiczna i TVP” powinny zmienić charakter
– Uważam, że ludzie potrzebują w Polsce rzetelnej informacji i oczywiście trzeba zrobić wszystko, żeby tego typu zwyrodnienia, jakim dzisiaj jest TVP Info czy telewizja publiczna zmieniły zasadniczo swój charakterpowiedział.

Tusk zwrócił się także do reporterki TVP Info.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

 – Będzie pani moralnie odpowiedzialna również za to, co się musi zdarzyć po tym, co robicie w przestrzeni publicznej. To się na pewno zdarzy. I już raz żeście na to ciężko zapracowali. I dojdzie do strasznych rzeczy przez to, co robicie w Polscepowiedział Donald Tusk. – Ja nie potrafię o tym spokojnie mówić – dodał.

Do sytuacji odniósł się między innymi Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski

Teraz sobie wyobraźcie sobie, że jakikolwiek polityk PiS używa takich zaowalowanych gróźb o „strasznych rzeczach, które się wydarzą” wobec jakiegokolwiek dziennikarza. 2 dni i już nerwy puszczają, kolejny dzień straszenia dziennikarzy. – napisał polityk.

Źródło: wp, Twitter, Onet

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie