Tusk straszy dziennikarkę TVP? Padły mocne słowa [WIDEO]

Donald Tusk w trakcie rozmowy z mediami skierował dość poważne słowa w kierunku dziennikarki TVP. Co dokładnie powiedział były przewodniczący Rady Europejskiej i co miał w tej sytuacji na myśli?

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Donald Tusk na początku lipca 2021 roku oficjalnie wrócił do polskiej polityki. Polityk w 2014 roku został przewodniczącym Rady Europejskiej. Swoje obowiązki na tym stanowisku wykonywał przez dwie kadencję. Po ich upływie został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Z kolei w drugiej połowie 2021 roku były premier po wielu latach przerwy ponownie stanął za sterami Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk w trakcie rozmowy z mediami skierował dość poważne słowa w kierunku dziennikarki TVP

Platforma Obywatelska przed powrotem Donalda Tuska przeżywa jeden z największych kryzysów w swojej historii.  Media informowały między innymi o słabych notowaniach sondażowych Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi właśnie Platforma. W dodatku w szeregach PO można było zauważyć poważny kryzys przywódczy.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Do internetu trafiło nagranie z dziedzińca Sejmu, gdzie Tuskowi towarzyszył tłum dziennikarzy. Pojawiło się m.in. pytanie, czy były premier popiera postulat likwidacji TVP Info. Były premier odpowiedział, że nie zastanawiał się jeszcze nad tym, ale telewizja publiczna „robi wszystko, aby taki wniosek uzasadnić”.

Tusk: „zwyrodnienia jakimi są telewizja publiczna i TVP” powinny zmienić charakter
– Uważam, że ludzie potrzebują w Polsce rzetelnej informacji i oczywiście trzeba zrobić wszystko, żeby tego typu zwyrodnienia, jakim dzisiaj jest TVP Info czy telewizja publiczna zmieniły zasadniczo swój charakterpowiedział.

Tusk zwrócił się także do reporterki TVP Info.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

 – Będzie pani moralnie odpowiedzialna również za to, co się musi zdarzyć po tym, co robicie w przestrzeni publicznej. To się na pewno zdarzy. I już raz żeście na to ciężko zapracowali. I dojdzie do strasznych rzeczy przez to, co robicie w Polscepowiedział Donald Tusk. – Ja nie potrafię o tym spokojnie mówić – dodał.

Do sytuacji odniósł się między innymi Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski

– Teraz sobie wyobraźcie sobie, że jakikolwiek polityk PiS używa takich zaowalowanych gróźb o „strasznych rzeczach, które się wydarzą” wobec jakiegokolwiek dziennikarza. 2 dni i już nerwy puszczają, kolejny dzień straszenia dziennikarzy. – napisał polityk.

Źródło: wp, Twitter, Onet

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie