Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocna kontra do Donalda Tuska

Rafał Ziemkiewicz za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odniósł się do jednego z ostatnich wpisów, które za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował aktualny szef i lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk.

Były szef rządu PO-PSL odniósł krótko do możliwości konfiskaty lub zamrożenia rosyjskich aktywów i planów w tej kwestii ze strony rządu.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Na początku bieżącego tygodnia strona rządowa spotkała się z liderami ugrupowań zasiadających w polskim Parlamencie. Rządzący wyszli z propozycją dotyczącą między innymi pakietu wymagającego zmian w konstytucji.

Chodzi tu między innymi o wyłączenie z reguły finansowej wydatków na armię oraz możliwość konfiskaty majątków rosyjskich oligarchów. Do drugiej z tych kwestii odniósł się aktualny lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk.

Były przewodniczący Rady Europejskiej napisał między innymi, że aktualna władza zamiast natychmiast zamrozić lub skonfiskować rosyjskie aktywa, proponuje zmiany Konstytucji.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Na ten wpis Donalda Tuska za pośrednictwem swojego konta na Twitterze postanowił odpowiedzieć znany dziennikarz oraz publicysta – Rafał Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz odpowiada na wpis Donalda Tuska

Rafał Ziemkiewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do jednego z ostatnich wpisów, które za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował aktualny szef i lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Były premier krótko skomentował jedną z propozycji płynących ze strony rządu. Przy tej okazji delikatnie wbił przysłowiową szpilkę pod adresem premiera Mateusza Morawieckiego.

Zamiast natychmiast zamrozić lub skonfiskować rosyjskie aktywa, PiS proponuje zmiany Konstytucji. Dają czas na przepisanie majątków. Akurat premier Morawiecki powinien to dobrze rozumiećnapisał Donald Tusk.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Na wpis polityka w następujący sposób odpowiedział Rafał Ziemkiewicz:

Całą noc nad tym myślał, nad ranem wymyślił. Poważny polityk. Były prezydent Europy z ambicjami na przyszłego namiestnika Generalgouvernementnapisał Rafał Ziemkiewicz w odpowiedzi na wpis Donalda Tuska.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)