Tusk mocno na temat Kaczyńskiego. Bezlitosna riposta posła Mejzy

Donald Tusk na Twitterze zamieścił wpis, w którym odniósł się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego.

Były szef polskiego rządu odniósł się także dość ironicznie do kwestii stanu wyjątkowego. Na jego wpis w tej sytuacji postanowił odpowiedzieć poseł Łukasz Mejza. Co odpowiedział byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej?

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Donald Tusk powrócił do polskiej polityki na początku lipca bieżącego roku. Na taki ruch ze strony byłego premiera czekało wielu sympatyków, działaczy i przede wszystkim wyborców Platformy Obywatelskiej. Warto bowiem przypomnieć, że od momentu odejścia Tuska Platforma Obywatelska nie za bardzo poradziła sobie w konfrontacji z Prawem i Sprawiedliwością.

Polecamy także: Nowy sondaż: Złe wieści dla Tuska. Zaskakujący wynik Konfederacji

W tej sytuacji powrót polityka jest odbierany przede wszystkim jako wielka nadzieja dla Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi właśnie Platforma Obywatelska. W związku z tym sporo mówiło się na początku o „efekcie Tuska”, a więc o pozytywnym wpływie na PO i KO ze strony byłego premiera. Czy dziś wspomniane zjawisko trwa dalej? Trudno powiedzieć, choć małymi krokami pojawiają się coraz śmielsze zdania o jego zakończeniu.

Donald Tusk na Twitterze o Kaczyńskim

Donald Tusk od czasu powrotu do krajowej polityki stara się być aktywny w przestrzeni publicznej. Głośno było o wizytach szefa Platformy Obywatelskiej w Gdańsku, Szczecinie, czy też ostatnio w Płońsku na konwencji Platformy Obywatelskiej.

Polecamy również: Mazurek nie wytrzymał. Zaskakujące słowa nt. Donalda Tuska

Równie czynny Donald Tusk stara się być w mediach społecznościowych. Każdy wpis szefa Platformy cieszy się sporym zainteresowaniem. Tak było i w dzisiejszym przypadku.

Krok po kroku stajemy się państwem permanentnego stanu wyjątkowego. Marzenie Kaczyńskiego od zawszenapisał za pośrednictwem mediów społecznościowych Donald Tusk.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Z kolei jedną z osób, które odpowiedziała na wpis szefa PO był poseł Łukasz Mejza.

Oho! Ktoś tu nie sprawdził dzisiaj sondaży albo nie dzwonił do teściowej? Przypomnę:
Polacy chcą się czuć bezpiecznie w swoim kraju, Polacy chcą przedłużenia stanu wyjątkowego! Polacy nie chcą nielegalnych imigrantów! – napisał polityk.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak również tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza