Szokujące wieści. Nie żyje były wiceminister zdrowia

Nie żyje Wiktor Masłowski – były wiceminister zdrowia w latach od 2003 do 2004 roku. Z zawodu był lekarzem anestezjologiem. W latach 1974–1982 odbywał studia medyczne na Pomorskiej Akademii Medycznej. Wiadomość o śmierci byłego wiceministra zdrowia podał resort zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wiktor Masłowski miał 66 lat.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

„Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Wiktora Masłowskiego. W imieniu MZ składamy szczere wyrazy współczucia” – czytamy w komunikacie wydanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Wiktor Masłowski Ukończył również studia podyplomowe: z ekonomiki zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim (1994), wyższy kurs obronności w Akademii Obrony Narodowej oraz studium ubezpieczeń (2001) i zarządzania podmiotem leczniczym jako spółką kapitałową (2014) w Szkole Głównej Handlowej.

Nie żyje Wiktor Masłowski – były wiceminister zdrowia

Nie żyje Wiktor Masłowski – były wiceminister zdrowia. W latach 1998–2003 był konsultantem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego do spraw reformy zdrowotnej. Z kolei od 1999 do 2001 pełnił obowiązki doradcy prezydenta Konfederacji Pracodawców Polskich.

Zasiadał w zespole ds. usług publicznych Komisji Trójstronnej (2001–2003), Zespole Społeczno-Zawodowym przy Ministrze Zdrowia (2001–2003) i Wojewódzkim Zespole Dialogu Społecznego (2002–2003). Od 1998 (z przerwą w latach 2003–2004) był prezesem zarządu Federacji Związków Pracodawców Zakładów Opieki Zdrowotnej. Od 18 marca 2003 do 20 lipca 2004 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Wiktor Masłowski był także autorem licznych publikacji na temat systemu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, zasad tworzenia biznes planu i negocjowania umów z kasą chorych, zasad tworzenia zakładów samodzielnych, reformy opieki zdrowotnej.

Bez powodzenia kandydował w 2014 do rady Warszawy z listy Platformy Obywatelskiej oraz w 2018 do sejmiku mazowieckiego. Z kolei w roku 2019 startował do Sejmu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, lecz bez powodzenia.

W 2011 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.
Z kolei w 2016 roku został odznaczony medalem „Za zasługi dla archidiecezji warszawskiej”.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Wiadomość o śmierci byłego wiceministra podał resort zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Wiktora Masłowskiego. W imieniu  składamy szczere wyrazy współczuciaczytamy na profilu na Facebooku Ministerstwa Zdrowia. 

Źródło: Wikipedia, Ministerstwo Zdrowia, Radio Zet

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza