Zaskakujące słowa szefa PSL. Kosiniak-Kamysz zażądał przeprosin od Tuska

Władysław Kosiniak-Kamysz wypowiedział się na temat Donalda Tuska w rozmowie w Polsat News. Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego odniósł się do słów szefa Platformy Obywatelskiej na temat krzyża w związku z zadanym mu pytaniem przez dziennikarza o ostatnie wypowiedzi Tuska na temat katolików, które są przez byłego premiera wypowiadane w dobrym tonie. Co dokładnie powiedział na ten temat Władysław Kosiniak-Kamysz?

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Nie milkną komentarze na temat Donalda Tuska i jego ostatnich słów odnoszących się do katolików. – W mojej rodzinie większość osób jest katolikami. Nie chcą być „piłowani” – stwierdził Donald Tusk w swoim przemówieniu w Płońsku. Tym samym szef Platformy Obywatelskiej odniósł się do słów, które wypowiedział poseł Platformy Obywatelskiej – Sławomir Nitras w trakcie wydarzenia „Campus Polska Przyszłości”, które było organizowane przez środowisko Rafała Trzaskowskiego.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

W Płońsku nie zabrakło także innych tradycyjnych akcentów z udziałem byłego premiera. Przede wszystkim na długo w pamięci obserwatorów polskiej sceny politycznej zapadnie moment, kiedy to szef PO został przywitany przez burmistrza Płońska przy pomocy chleba i soli.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Mimo wszystko nie brak także zdań, że ukłon Donalda Tusk w stronę katolików nie jest do końca szczery.

Władysław Kosiniak-Kamysz o Donaldzie Tusku

Władysław Kosiniak-Kamysz to lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, które do 2015 roku współrządziło w Polsce razem z Platformą Obywatelską. Dziś jednak można powiedzieć, że po tej współpracy śladu nie ma. Szef PSL na antenie Polsat News był pytany między innymi o Donalda Tuska, który w ostatnim czasie w dobrym tonie wypowiada się na temat katolików. W odpowiedzi na to pytanie Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że:

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Niech przeprosi za słowa o ściąganiu krzyża. Powiedz, jakie masz te poglądy, a nie mów, że w sobotę masz takie, że będziesz mówił o znaku krzyża na chlebie, a w niedzielę będziesz ten krzyż zdejmował ze ściany” – powiedział szef Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Problemy Polskiego Stronnictwa Ludowego

Polskie Stronnictwo Ludowe od pewnego już czasu nie może mówić o dobrych notowaniach w sondażach wyborczych. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza często mieści się bardzo blisko progu wyborczego. W tej sytuacji z pewnością nastroje w formacji ludowców mogą być bardzo napięte. Mimo wszystko do kolejnych wyborów pozostały jeszcze dwa lata. Czy w tym czasie PSL zyska wystarczające poparcie, aby pozostać w parlamencie?

Źródło: wp

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza