Beata Szydło uderza w Donalda Tuska. Pokazała to zdjęcie lidera PO

Donald Tusk wziął udział w wiecu węgierskiej opozycji w Budapeszcie. Były szef polskiego rządu pojawił się także w materiałach opublikowanych przez węgierską partię Jobbik, na co swoją uwagę zwróciła europoseł Beata Szydło, która pokazała zdjęcie Tuska z liderem tejże partii.
Jobbik przez wielu był lub dalej jest uważany za skrajnie nacjonalistyczny oraz prorosyjski. Z kolei od 2015 roku partia ma dryfować w kierunku centrum.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Donald Tusk we wtorek wziął udział w wiecu węgierskiej opozycji, który odbył się w stolicy Węgier – Budapeszcie. Były szef polskiego rządu, a aktualnie lider Platformy Obywatelskiej stojącej na czele Koalicji Obywatelskiej życzył węgierskiej opozycji zwycięstwa wyborczego.

– Musimy bardzo głośno i wyraźnie powiedzieć: nie chcemy Putina na Ukrainie, nie chcemy Putina w Europie – mówił Donald Tusk.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Już 3 kwietnia na Węgrzech odbędą się wybory. Zmierzą się w nich Fidesz aktualnego premiera Victora Orbana oraz Zjednoczeni dla Węgier, który jest tworzony przez sześć partii opozycyjnych. Głównym celem opozycji jest przejęcie władzy z rąk Orbana, którego partia rządzi na Węgrzech już od 12 lat.

Donald Tusk i zdjęcie z przewodniczącym Jobbiku

W mediach społecznościowych zostało opublikowane zdjęcie Donalda Tuska. Zamieścił je między innymi za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Péter Jakab – przewodniczący partii Jobbik, który znalazł się na nim wraz z liderem Platformy Obywatelskiej.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Zdjęcie przez niektóre osoby zostało odebrane bardzo negatywnie. Jobbik to partia, która w ostatnim czasie skręciła do centrum, lecz przez wiele lat była postrzegana jako nacjonalistyczna i prorosyjska.

Nie od dziś wiadomo, do czego w swoich działaniach politycznych potrafi posunąć się Donald Tusk. Jednak otwarte wspieranie kampanii wyborczej słynącej z radykalizmu i prorosyjskości partii Jobbik to coś nowegonapisała Beata Szydło.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Partia Jobbik początkowo była skrajnie nacjonalistyczna i eurosceptyczna. Jednak między 2015 a 2020 dokonała przeorientowania i zaczęła głosić poglądy bardziej umiarkowane, konserwatywne i chadeckie oraz proeuropejskie.

 

Źródło: Twitter, Wirtualna Polska

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)