Nowy sondaż wyborczy. Bardzo wysoki wynik PiS. Problemy KO

Najnowszy sondaż wyborczy Estymator dla portalu DoRzeczy. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Tuż za rządzącym ugrupowaniem znalazła się Koalicja Obywatelska. Podium tradycyjnie zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Do Sejmu dostałaby się jeszcze trzy inne ugrupowania polityczne.

Na czwartym miejscu znalazła się Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna oraz Partia Razem). Dalej jest Konfederacja (Ruch Narodowy, Partia Korwin, Korona oraz Jakub Kulesza, Artur Dziambor i Dobromir Sośnierz).

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Ostatnią szóstą partią, która w sondażu przekroczyła próg wyborczy jest Polskie Stronnictwo Ludowe. Poniżej progu wyborczego znalazło się ugrupowanie Pawła Kukiza – Kukiz’15. Jak dokładnie wyglądają wyniki poszczególnych ugrupowań?

Najnowszy sondaż wyborczy Estymator

W nowym sondażu pracowni Estymator wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. Formacja Jarosława Kaczyńskiego otrzymała aż 39.6 proc. Jest to wzrost o 3.2 pkt. proc. Dalej jest Koalicja Obywatelska.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Formacja kojarzona przede wszystkim z Donaldem Tuskiem tym razem uzyskała wynik wynoszący 25.1 proc. W sytuacji KO jest to spadek o 2.4 pkt. proc w porównaniu z poprzednim sondażem. Warto dodać, że w tej sytuacji dodatkowo powiększeniu uległa strata KO do PiS.

Z kolei trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Formacja polityczna byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN tym razem uzyskała 12.2 proc. Jest to dla PL2050 wzrost o 2.7 proc. Ciekawie sytuacja układa się poniżej podium.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Lewica otrzymała 7.5 proc. (spadek o 0.3 p.p). Dalej jest Konfederacja z 7 proc. (spadek o 2.4 p.p.). Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe tym razem otrzymało 6.3 proc. (spadek o 0.3 p.p). Na ruch Kukiz’15 chce głosować 1,5 proc respondentów, a 0,8 proc. na innych. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 56 proc.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)