Węglarczyk ostro nt. Marszu Niepodległości. Prędka riposta Cenckiewicza

Bartosz Węglarczyk – redaktor naczelny portalu Onet za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do dzisiejszego wydarzenia, jakim był Marsz Niepodległości. Wpis dziennikarza nie wszystkim przypadł do gustu. W tym gronie znalazł się między innymi znany historyk – Sławomir Cenckiewicz.

Polecamy także: Koszmarne wieści dla Kurdej-Szatan. Może mieć kolejny problem

Dziś ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Przed jego przeprowadzeniem nie zabrakło kontrowersji i pytań na temat tego, w jakiej formie i czy w ogóle odbędzie się wydarzenie, które od wielu lat jest elementem świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości. Głos na temat Marszu Niepodległości zabrał za pośrednictwem mediów społecznościowych Robert Bąkiewicz.

– Dzisiejszy #MarszNiepodległości to wielki sukces wszystkich, którzy bronią suwerenności państwa polskiego, a klęska wszystkich, którzy tą suwerenność atakują i chcą ją oddawać obcym. Jest siła w naszym Narodzie do walki w obronie niepodległości – napisał prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Na temat Marszu Niepodległości pojawiły się jednak również negatywne komentarze. Jeden z nich za pośrednictwem mediów społecznościowych zamieścił redaktor naczelny portalu Onet – Bartosz Węglarczyk. Co dokładnie napisał dziennikarz?

Bartosz Węglarczyk o Marszu Niepodległości

Bartosz Węglarczyk – redaktor naczelny portalu Onet za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do dzisiejszego wydarzenia, jakim był Marsz Niepodległości. Dziennikarz dzisiejsze wydarzenie określił jako „Marsz Nienawiści”. Opinia dziennikarza napotkała jednak na zdania przeciwne w tej sprawie. Jedno z nich wyraził Sławomir Cenckiewicz, który wpis Bartosza Węglarczyka określił jako przesadę.

– To jest Marsz Nienawiści. Przerażające obrazy, hejt w czystej formie. A organizuje to polskie państwo. Przerażające – napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny portalu Onet.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Na jego wpis w krótki, lecz wymowny sposób postanowił odpowiedzieć znany historyk – Sławomir Cenckiewicz.

– Znów przesada! Po co? – napisał w odpowiedzi Sławomir Cenckiewicz.

Kim jest redaktor naczelny portalu Onet?

Bartosz Węglarczyk to redaktor naczelny portalu Onet. Od 1989 do 2011 roku był dziennikarzem Gazety Wyborczej. Z kolei w latach 2012–2013 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Sukces”.

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

W latach 2013–2016 był zastępcą redaktora naczelnego w dzienniku „Rzeczpospolita”. Występował także na antenie stacji telewizyjnej TVN.

Źródło: Twitter, Wikipedia

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne