Terlecki uderza w prezydenta. Stanowcze słowa ws. „lex Czarnek”

Prezydent Polski Andrzej Duda podjął w tym tygodniu decyzję dotyczącą „lex Czarnek”. Głowa państwa ostatecznie zdecydowała się na skorzystanie z przysługującemu mu prawa weta.

O ruch prezydenta pytany był wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki. Polityk nie krył, że wiadomość na ten temat przyjął z wielką przykrością.

Polecamy także: Joe Biden przemawiał, nagle padły znamienne słowa. „Dopadnijcie go!” (wideo)

Od ponad tygodnia media w Polsce żyją przede wszystkim wydarzeniami mającymi miejsce na Ukrainie, gdzie 24 lutego w wyniku ataku sił Rosyjskich wybuchła wojna. W tej sytuacji wiele tematów zostało odsuniętych na dalszy tor. Jednak jedną z wiadomości, która przebiła się do mediów była ta o decyzji Andrzeja Dudy w sprawie „lex Czarnek”.

Prezydent w krótkim czasie zdecydował się na dwa głośne weta, które mogły zaboleć rządzącą w Polsce większość Zjednoczonej Prawicy. Najpierw głośno było na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem „lex TVN”.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

W tej sytuacji głowa państwa skorzystała z prawa weta. Podobny los spotkał także „lex Czarnek”. Na temat postawy prezydenta pytany był wicemarszałek Ryszard Terlecki. Co jeden z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości powiedział na ten temat?

Andrzej Duda i „lex Czarnek” – gorzki komentarz Ryszarda Terleckiego

W tym tygodniu media obiegła informacja na temat decyzji Andrzeja Dudy w sprawie „lex Czarnek”. Prezydent ostatecznie postanowił skorzystać z prawa weta.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Taki stan rzeczy z pewnością nie został zbyt pozytywnie odebrany w szeregach obozu Zjednoczonej Prawicy. Jest to bowiem druga głośna sprawa, w której to prezydent zdecydował się na zawetowanie.

Ryszard Terlecki był pytany o to, jak ocenia decyzję podjętą przez Andrzeja Dudę.

Ja osobiście (przyjąłem to – red.) z wielką przykrością i myślę, że podobnie reaguje nasz elektorat, ale oczywiście pan prezydent ma swoje uprawnieniamówił szef klubu PiS.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Wicemarszałek był także dopytywany, czy nie przekonują go argumenty prezydenta Dudy, że w sytuacji zagrożenia potrzeba pojednania, odparł: „Nie, nie przekonują”. – W sytuacji zagrożenia trzeba wzmacniać państwo, a nie działać przeciw wzmacnianiu – stwierdził Terlecki.

Źródło: Interia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)