Mocne słowa Andrzeja Dudy o Bodnarze. Prezydent powiedział to wprost (wideo)

Andrzej Duda w trakcie konferencji prasowej został zapytany o słowa, które wypowiedział Adam Bodnar.

We wtorek odbyła się konferencja prezydenta Andrzeja Dudy i prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, która rozpoczęła oficjalną wizytę w Polsce. W jej trakcie Andrzej Duda został zapytany przez estońskiego dziennikarza o słowa Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. RPO ostrzegał UE, że jeśli ta „nie będzie działać bardziej zdecydowanie to Polska będzie schodziła ze ścieżki demokracji”.

Polecamy także: Szczerba chciał zakpić z TVP? Dostał mocną odpowiedź od dziennikarza Telewizji Polskiej

Andrzej Duda o Adamie Bodnarze

Andrzej Duda we wtorek w trakcie konferencji prasowej został zapytany o słowa użyte przez Rzecznika Praw Obywatelskich – Adama Bodnara. RPO skierował je do Unii Europejskiej i podkreślił, że jeżeli UE „nie będzie działać bardziej zdecydowanie to Polska będzie schodziła ze ścieżki demokracji”. Andrzej Duda odnosząc się do postawy Adama Bodnara i użytych przez niego słów dał wyraźnie do zrozumienia, że się z nimi zdecydowanie nie zgadza.

Sienkiewicz z KO wypunktowany przez Łęskiego z TVP. Mocna odpowiedź dziennikarza Telewizji Polskiej

Jeżeli dzisiaj Rzecznik Praw Obywatelskich wybrany dwie kadencję temu przez parlament RP wygłasza wobec wspólnoty międzynarodowej opinie na temat swojego kraju niepoparte żadnymi obiektywnymi faktami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a stanowią jakieś element walki politycznej, (…) to muszę powiedzieć, że mam wątpliwości co do jego rzeczywistych kwalifikacji do tego, aby kiedykolwiek tą funkcję mógł pełnićdodał prezydent.

Polecamy także: Nie żyje “porucznik Borewicz” – Bronisław Cieślak. Od lat walczył z chorobą

Prezydent powiedział także, że Polska jest krajem, „w którym odbywają się absolutnie niekwestionowane demokratyczne wybory i w ramach tych wyborów od lat jest wybierany polski Sejm, polski Senat, polski prezydent. A także władze lokalne i regionalne”.

Andrzej Duda przemawiał w Sejmie. Zaskakujące zachowanie Jachiry (wideo)

Mocne słowa Andrzeja Dudy

W związku z powyższym pan Adam Bodnar głosząc takie ogólne hasła, które z moim przekonaniu są po prostu antypolskie i z punktu widzenia polskiego antypaństwowe, nie podaje żadnych konkretnych faktów, które pozwalałyby mu tego typu tezy przedstawiać. Tym bardziej bolesne dla mnie jako prezydenta Rzeczypospolitej jest to, że pozwala sobie przedstawiać je na forum międzynarodowym, co niestety wystawia mu bardzo złe świadectwo i pokazuje, że zmiana RPO w Polsce jest sprawą pilnąpodkreślił PAD.

Źródło: Dziennik.pl  DoRzeczy

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki

Magdalena Ogórek  także odpowiada na atak na prezydenta. Mocne słowa dziennikarki

Nie żyje “porucznik Borewicz” – Bronisław Cieślak. Od lat walczył z chorobą