Magdalena Ogórek odpowiada na atak na prezydenta. Mocne słowa dziennikarki

Magdalena Ogórek mocno odpowiedziała na wpis Marka Twaroga. Dziennikarz skomentował wpis prezydenta Andrzeja Dudy w mediach społecznościowych w sposób,  który nie spodobał się dziennikarce TVP.

Andrzej Duda opublikował wpis, w którym odniósł się do rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Zryw Polaków rozpoczął się od 2/3 maja i trwał do 5 lipca 1921 roku. Miał on na celu przyłączenie Górnego Śląska do Polski. Było to ostatnie z trzech powstań na Śląsku. Nawiązując do tych wydarzeń Andrzej Duda opublikował post, który skomentował dziennikarz Marek Twaróg.

Polecamy także: Nie żyje “porucznik Borewicz” – Bronisław Cieślak. Od lat walczył z chorobą

Magdalena Ogórek mocno odpowiedziała na wpis Marka Twaroga

Dziś obchodzona jest 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Zryw Polaków trwał od 2/3 maja do 5 lipca 1921 roku. Miał on na celu przyłączenie Górnego Śląska do Polski. Z tej okazji w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda zamieścił wpis, w którym wspomniał wydarzenia mające miejsce sto lat temu na Śląsku. Na wpis głowy państwa zaregował dziennikarz Marek Twaróg, któremu z kolei odpowiedziała dziennikarka Telewizji Polskiej – Magdalena Ogórek.

Dziś 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego – rezurekcji zwycięskiej, która dzięki odwadze, determinacji i bohaterstwu Polaków mieszkających na Śląsku, przyniosła odradzającej się Rzeczypospolitej niezwykle ważną, bo silną przemysłowo część Górnego Śląska. »Tobie Polsko«” – napisał prezydent.

Następnie prezydent poprawił się.

Oczywiście, macie rację: III Powstanie Śląskie to była insurekcja, która doprowadziła do „rezurekcji” Górnego Śląska dla Rzeczypospolitej (dla dociekliwych: resurrectio – zmartwychwstanie). I dzisiaj właśnie jest 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Chwała Bohaterom! – napisał Andrzej Duda. 

Na wpis zaregował Marek Twaróg – były redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”.

Nie zna polskiego, to wytłumaczy, co dziś na moim Śląsku. #rezurekcja #Śląsk” – napisał Twaróg.

Magdalena Ogórek odpowiada

Z kolei na jego wpis zaregowała Magdalena Ogórek.

Na jakim Twoim? Zamroczyło Was w tym D. Zach do końca? Masz wyłączność na Śląsk? Plujesz od lat jadem na rząd, to sobie pluj, ale nie udawaj nagle niezależnego dziennikarza. A Śląsk jest tak Twój jak i mój. Uszanuj rocznicę!” – napisała dziennikarka.

Źródło: DoRzeczy, Twitter

Polecamy także: 

Sytuacja syna Krzysztofa Krawczyka jest fatalna. Czy otrzyma pomoc?

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki