Budka odpowiada prezydentowi. Lider PO dostał szybką ripostę od internauty

Borys Budka na Twitterze opublikował wpis, w którym to nawiązał do tweeta prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa pomylił w nim „rezurekcję” z „insurekcją”, co prędko wytknęli mu internauci i politycy opozycji.
Wśród nich znalazł się również Borys Budka. Mimo wszystko lider Platformy Obywatelskiej w tej sytuacji również nie wyszedł bez szwanku. Internauci przypomnieli mu jego niedawną wpadkę, o której było głośno jeszcze tak niedawno zarówno w mediach jak również w internecie.

Borys Budka na Twitterze odpowiada na wpis prezydenta

III Powstanie Śląskie wybuchło w nocy 2/3 maja 1921 r. i było tym, które wpłynęło na poszerzenie granic II RP. Z tej okazji uroczystości rocznicowe z udziałem władz Rzeczpospolitej odbyły się na Górze św. Anny, gdzie przed stu laty miejsce miała największa bitwa III Powstania Śląskiego. Przed uroczystościami na temat III Powstania Śląskiego w mediach społecznościowych wpis opublikował prezydent Andrzej Duda.

Dziś 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego – rezurekcji zwycięskiej, która dzięki odwadze, determinacji i bohaterstwu Polaków mieszkających na Śląsku, przyniosła odradzającej się Rzeczypospolitej niezwykle ważną, bo silną przemysłowo część Górnego Śląska. 'Tobie Polsko’” – napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Następnie prezydent poprawił się publikując drugi wpis.

Oczywiście, macie rację: III Powstanie Śląskie to była insurekcja, która doprowadziła do „rezurekcji” Górnego Śląska dla Rzeczypospolitej (dla dociekliwych: resurrectio – zmartwychwstanie). I dzisiaj właśnie jest 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Chwała Bohaterom!napisał Andrzej Duda.

Na wpis prezydenta postanowił zaregować lider Platformy Obywatelskiej – Borys Budka.

Panie Prezydencie, my tu, na Śląsku, doskonale znamy różnice pomiędzy insurekcją a rezurekcją… – napisał lider Platformy Obywatelskiej.

Mimo wszystko w tej sytuacji część internautów wypomniała politykowi jego niedawną pomyłkę, której dopuścił się w Rzeszowie. To właśnie w stolicy Podkarpacia Borys Budka w trakcie konferencji prasowej pomylił Rzeszów z Wrocławiem.

Tak samo dobrze jak znacie różnicę między Rzeszowem a Wrocławiem? – napisał politykowi jeden z internautów.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki

Radna KO została także zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)