Adamowicz zaatakowała PiS ws. KPO i FO. Dostała mocną ripostę od dziennikarza TVP

Europoseł Magdalena Adamowicz wypowiedziała się na Twitterze na temat środków pochodzących z Funduszu Odbudowy i jego porównań do Planu Marshalla. Polityk opozycji nie kryła swojego mocno sceptycznego nastawienia w tym temacie. Na wpis europoseł postanowił odpowiedzieć dziennikarz i szef portalu tvp.info – Samuel Pereira.

We wtorek Sejm poparł ustawę ws. ratyfikacji zwiększenia zasobów własnych UE. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata. Za ustawą głosowało 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu. W kolejnym etapie ustawa trafi do Senatu.

Polecamy także: Nie żyje “porucznik Borewicz” – Bronisław Cieślak. Od lat walczył z chorobą

Europoseł Magdalena Adamowicz wypowiedziała się na Twitterze na temat KPO i FO

Sejm poparł ustawę ws. ratyfikacji zwiększenia zasobów własnych UE. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata. Przed głosowaniem opinia publiczna była świadkiem licznych dyskusji oraz rozmów na temat Krajowego Planu Odbudowy. PiS bardzo zależało na postępach w tej sprawie. Jednak w tej kwestii nie było pełnej zgodności w obozie Zjednoczonej Prawicy. Swój sprzeciw od początku oznajmiał Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska. W związku z tym doszło do rozmów między przedstawicielami rządu a przedstawicielami Lewicy, która ostatecznie zdeklarowała się udzielić poparcie.

KPO i FO drugim planem Marshalla?

Do końca nie było pewne jak zachowa się Koalicja Obywatelska. Przed głosowaniem pojawiały się głosy, że frakcja Borysa Budki może zagłosować przeciwko. Ostatecznie parlamentarzyści z KO wstrzymali się od głosu. W trakcie dyskusji na temat środków z UE często padały słowa, że FO to nowy plan Marshalla. Między innymi w swoim wystąpieniu lider Razem Adrian Zandberg powiedział, że „Europejski Fundusz Odbudowy to jest nowy Plan Marshalla”.

– Europa nie może z tej szansy zrezygnować. Ale nie jest niestety powiedziane, że w tym wielkim projekcie wezmą udział wszyscy – stwierdził Adrian Zandberg.

Odnosząc się do tych porównań głos za pośrednictwem Twittera zabrała europoseł Magdalena Adamowicz.

Przestańcie mówić o drugim Planie Marshalla. Wtedy, po IIWŚ, pieniądze trafiły do demokratycznych rządów na utrwalenie pokoju i demokracji. Dziś pieniądze trafią do PiS na utrwalenie podziałów i zamordyzmu. W rękach PiS to nie będzie drugi Plan Marshalla, to będzie plan Putina.pisała w mediach społecznościowych Magdalena Adamowicz.

Na słowa europoseł zaregował między innymi Samuel Pereira – dziennikarz i szef portalu tvp.info.

Wtedy pieniądze nie trafiły do Polski, bo komuniści w ostrych słowach odrzucili ofertę USA. Brzmi znajomo?napisał dziennikarz.

Źródło: Twitter, DoRzeczy

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki