Karczewski mocno o Grodzkim w Senacie. Te słowa wybrzmiały wyraźnie (wideo)

Senator Stanisław Karczewski przedstawił w Senacie wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego z funkcji marszałka polskiego Senatu.
Polecamy również: Najnowszy sondaż wyborczy. Tusk ma problem. Spory spadek poparcia KOW trakcie swojego wystąpienia polityk PiS postanowił w pierwszej kolejności przedstawić sprawy, w których odnaleziono porozumienie z marszałkiem Senatu. Następnie z ust Karczewskiego zaczęły padać zarzuty pod adresem Tomasza Grodzkiego.

Tomasz Grodzki od 12 listopada 2019 roku pełni obowiązki marszałka polskiego Senatu. Jest to rezultat przewagi opozycji nad Zjedmoczoną Prawicą w izbie wyższej polskiego parlamentu.

Polecamy również: Tusk zaatakował Glapińskiego. Dostał mocną ripostę od byłego senatora PO (wideo)

Taki stan rzeczy nie jest z oczywistych względów pomyślny dla Prawa i Sprawiedliwości, które jest przeciwne temu, aby to właśnie Tomasz Grodzki stał na czele Senatu.

Na temat samego Tomasza Grodzkiego zrobiło się w ostatnim czasie głośno przede wszystkim za sprawą jego wystąpienia skierowanego do ukraińskiego parlamentu. Polityk w jego trakcie powiedział:

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę
Muszę was przeprosić za to, że niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące tirów na Białoruś i dalej, że nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów. W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom – finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzipowiedział Tomasz Grodzki.

Senator Stanisław Karczewski do Tomasza Grodzkiego w Senacie

Stanisław Karczewski w trakcie swojego wystąpienia w Senacie mówił o honorowym zrzeczeniu się immunitetu przez Tomasza Grodzkiego i konieczność oczyszczenia się marszałka Senatu, który jego zdaniem aktualnie nie ma moralnej legitymacji do pełnienia bieżącej funkcji.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Moim zdaniem jako lekarza, byłego marszałka, polityka i człowieka, należy honorowo zrezygnować i zrzec się immunitetu, po prostu oczyścić się. Pan w tej chwili nie ma moralnej legitymacji do pełnienia funkcji marszałka Senatumówił zwracając się bezpośrednio do Tomasza Grodzkiego.

Karczewski mówił także, że „ciężkim i niewybaczalnym” grzechem marszałka Senatu jest prowadzenie własnej polityki zagranicznej.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

To tak, jakby pan marszałek zarządzał eksterytorialną placówką na terenie Polski, a Senat jest częścią systemu politycznego w Polsce. Marszałek kwestionujący demokratyczne pochodzenie wszystkich innych instytucji działa w oderwaniu od rzeczywistości i okazuje lekceważenie nie tym, którzy sprawują te funkcje, tylko tym, którzy wybrali ich na te funkcje, czyli Polakom, wyborcommówił Karczewski.

Senat ostatecznie odrzucił wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego z funkcji marszałka.

Nagranie z wystąpieniem Stanisława Karczewskiego poniżej.

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)