Angela Merkel ma kłopoty. Wielki skandal w Niemczech

Angela Merkel może mieć poważne kłopoty? Wirtualna Polska na podstawie informacji podanych przez niemiecki Bild poinformowała, że – Angela Merkel wiedziała, że oszust odpowiedzialny za aferę Wirecard ukrywa się w Moskwie.

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

Z zamieszczonych informacji wynika także, że nie jest wykluczone, że za aferą stały służby specjalne Rosji.

Chodzi dokładnie o Jana Marsalka, który jest uznawany za największego oszusta gospodarczego w historii Niemiec. Policja i prokuratura z Monachium od 2020 roku poszukują mężczyzny, który był członkiem zarządu firmy płatniczej Wirecard, który według wierzycieli – miał dopuścić się oszust na 3,1 mld euro. Wiadomości na ten temat mają być szeroko komentowane za naszą zachodnią granicą.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

„To niewiarygodne, ale ówczesna kanclerz Angela Merkel (CDU) wiedziała, Marsalek ukrywa się w Moskwie” – stwierdza niemiecki dziennik.

Angela Merkel może mieć poważne kłopoty?

Z informacji dziennikarzy wynika także, że niemieckie władze, a w tym kanclerz Angela Merkel – miały znać miejsce przebywania Marsalka od początku poprzedniego roku.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Według ustaleń Bilda – Marsalek dalej mieszka w Moskwie. W dodatku mężczyzna ma pozostawać pod opieką agentów Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Według informacji Bilda w sprawie Marsalka rosyjska FSB miała kontaktować się z niemiecką Federalną Służbą Wywiadu. BND miała nie odpowiedzieć ws. pytania z Moskwy o postępowanie ws. oszusta.

Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

„Bild” dodał, że miało to miejsce w czasie, kiedy Urząd Kanclerski przygotowywał się do zeznań Angeli Merkel przed komisją śledczą ws. skandalu Wirecard w Bundestagu.

Angela Merkel pełniła obowiązki kanclerza Niemiec od 22 listopada 2005 do 8 grudnia 2021 roku. Na tym stanowisku zastąpił ją Olaf Scholz. Według czasopisma „Forbes” Angela Merkel była najbardziej wpływową kobietą świata (2011). Otrzymała także tytuł Człowieka Roku tygodnika „Time” (2015).

Źródło: Wirtualna Polska

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)