Tusk zaatakował Glapińskiego. Dostał mocną ripostę od byłego senatora PO (wideo)

Donald Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się na opublikowanym nagraniu do prezesa Narodowego Banku Polskiego – Adama Gapińskiego.

Polecamy również: PiS pogrążone w smutku. Nie żyje były marszałek i współzałożyciel partii

Lider Platformy Obywatelskiej wypowiedział się także na temat wysokości rat kredytów. W tym aspekcie polityk pokazał dokument swoich współpracowników, z którego ma wynikać zwiększona miesięczna rata, którą są zobowiązani zapłacić w związku z ciążącym na nich kredytem.

Odnosząc się do prezesa Narodowego Banku Polskiego szef Platformy Obywatelskiej pokazał na samym początku zdjęcie Adama Gapińskiego ze sztabką złota. Następnie były szef polskiego rządu wspomniał o zarobkach prezesa NBP.

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

Kolejno Donald Tusk określił go jako Adam „Drożyzna” Gapiński i oskarżył o nieszczęście tysiąca polskich rodzin. Nagranie Donalda Tuska napotkało na ripostę ze strony byłego senatora – Roberta Smoktunowicza, który w przeszłości należał do PO.

Donald Tusk o Adamie Gapińskim – mocna riposta byłego senatora

Pamiętacie to zdjęcie? Uradowania twarz prezesa Adama Glapińskiego ze sztabą złota w rękach. Ma powód do radości – zarobił w zeszłym roku ponad milion złotych i dał sobie jeszcze 600 tysięcy złotych premii” – powiedział szef Platformy Obywatelskiej na nagraniu.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Następnie szef PO dodał: – prezes Adam 'Drożyzna’ Glapiński odpowiada za nieszczęście tysięcy polskich rodzin”. „To on odpowiada między innymi za stopy procentowe i za to jak wysokie raty kredytu płacicie”stwierdził Tusk.

Tusk w trakcie nagrania wspomniał także o projekcie ustawy autorstwa KO, która ma w swoich założeniach umożliwić kredytobiorcom płacenie rat na poziomie z końca zeszłego roku. „To jest możliwe, to trzeba zrobić, ten projekt ustawy złożymy” – zapowiedział Tusk.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Do nagrania lidera Platformy Obywatelskiej odniósł się między innymi Robert Smoktunowicz, który w przeszłości wykonywał obowiązki Senatora RP z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk wytykający zarobki prezesowi NBP, po tym jak zainkasował w Brukseli prawie 10 mln zł i z przyszłą emeryturą 30 tys zł miesięcznie, to prawdziwe clue obecnej PO. Wyjątkowo niesmaczna hipokryzja i tani populizm… – napisał były senator.

 

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)