Zdecydowane kroki Polski wobec Niemiec. Teraz Berlin odpowiada (WIDEO)

Niemcy odpowiedziały na notę polskiego MSZ z 3 października 2022 roku. Chodzi dokładnie o sprawy dotyczące reparacji. Jaka jest odpowiedź niemieckiego rządu?

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w żałobie. Nie żyje znany polski aktor

Kwestia reparacji od Niemiec dla Polski powraca. Dziś media informowały między innymi o działaniach wiceministra spraw zagranicznych – Arkadiusza Mularczyka.

Dziś jest kierowana przez ministra Mularczyka wniosek do ONZ o podjęcie również tego tematu reparacji. Jest odniesienie do innych forów międzynarodowych, organizacji międzynarodowych – mówił w tej sprawie Szynkowski vel Sęk.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wieści o Lewandowskim. Nie wygląda to dobrze

Arkadiusz Mularczyk za pośrednictwem swojego konta na Twitterze wypowiedział się we wrześniu 2022 roku na temat kosztów, które Polska poniosła w wyniku niemieckiej agresji w latach 1939-1945.

6 bilionów 220 mld 609 mln zł – na tyle oszacowany został koszt, jaki poniosła Polska w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w latach 1939-1945. #RaportStratWojennych został przedstawiony 1 września w Zamku Królewskim w Warszawie – napisał polityk Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze.

Niemcy odpowiadają

Rzecznik prasowy MSZ Łukasz Jasina opublikował oświadczenie w sprawie odpowiedzi strony niemieckiej na notę MSZ Polski z 3 października 2022 roku. Z jego treści wynika, że „według Rządu RFN sprawa reparacji i odszkodowań za straty wojenne pozostaje zamknięta”.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie Sylwestra TVP byli w szoku. Nagle pojawił się Wojciech Szczęsny i się zaczęło (WIDEO)

Nota została dostarczona do polskiego MSZ w dniu 3 stycznia 2023 r. Według Rządu RFN sprawa reparacji i odszkodowań za straty wojenne pozostaje zamknięta, a Rząd RFN nie zamierza podejmować negocjacji w tej sprawie – czytamy.

POLECAMY TAKŻE: Podano ostatnie słowa Benedykta XVI. Zapamiętamy je na długo

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej będzie kontynuował wysiłki zmierzające do uregulowania należności wynikających z niemieckiej agresji i okupacji w latach 1939-1945 – napisano w oświadczeniu.

Źródło: Polsat News

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)