Szokujące zachowanie prezydenta FIFA przy trumnie Pelego. Media obiegło to zdjęcie (FOTO)

Gianni Infantino wywołał ponownie wiele kontrowersji za sprawą swojego zachowania, do którego doszło zaledwie kilka metrów od trumny z legendarnym Pele. Co dokładnie się stało?

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w żałobie. Nie żyje znany polski aktor

Nie żyje Pele. Wybitny piłkarz, którego znały miliony kibiców piłki nożnej na całym świecie. Brazylijczyk  zmarł w czwartek 29 grudnia w szpitalu w Sao Paulo o godzinie 15:27. Miał 82 lata. Podczas swojej kariery trzykrotnie sięgał po mistrzostwo świata
Miało to miejsce dokładnie w roku 1958, 1962, 1970.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wieści o Lewandowskim. Nie wygląda to dobrze

Przed śmiercią byłego piłkarza media informowały o pogarszającym się stanie zdrowia Pelego, który przez ostatnie lata toczył walkę z nowotworem jelita.

Przed pogrzebem Pelego doszło do 24-godzinnego czuwania przy jego otwartej trumnie na stadionie Santosu, w którego barwach legendarny piłkarz spędził największą część swojej kariery.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie Sylwestra TVP byli w szoku. Nagle pojawił się Wojciech Szczęsny i się zaczęło (WIDEO)

W związku z tym wielu kibiców chciało skorzystać z okazji i złożyć hołd Brazylijczykowi, który przez lata uchodził za symbol najbardziej popularnej dyscypliny sportowej na świecie. Na miejscu w Brazylii pojawił się także prezydent FIFA — Gianni Infantino.

Gianni Infantino i skandal

Prezydent FIFA stanął przy trumnie Pelego i oddał mu hołd, a następnie pocieszał wdowę po nim Marcię Aoki i jego syna Edinho. Zapewne sytuacja mogłaby się zakończyć bez większego rozgłosu, gdyby nie zachowanie Infantino kilka metrów dalej za trumną z Pele.

POLECAMY TAKŻE: Podano ostatnie słowa Benedykta XVI. Zapamiętamy je na długo

Prezydent FIFA odszedł na kilka kroków, wyciągnął telefon komórkowy i zrobił sobie zdjęcie z grupą mężczyzn. W niej był m.in. były piłkarz Santosu Manoel Maria. Po chwili Infantino pozował do kolejnej fotografii. Wszystko zaledwie kilka metrów od pogrążonej w żałobie rodziny Pelego. Zdjęcie z tej sytuacji można zobaczyć poniżej – napisały na ten temat „Sportowe Fakty WP”.

Źródło: Sportowefakty.wp.pl, Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)